Dzisiaj jest Piątek. 20 września 2019. Imieniny obchodzą Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant. Do końca roku zostało 103 dni.
Autor: Małgorzata Piłatowicz-Burchard
poniedziałek, 10 lutego 2014

W związku z koniecznością zwiększania świadomości obywateli na temat ochrony danych, dotyczących ich tożsamości, Urząd Gminy w Siemkowicach wraz z Łódzkim Urzędem Wojewódzkim przypomina, iż w przypadku utraty dowodu osobistego, jego posiadacz ma obowiązek niezwłocznego zgłoszenia tego faktu w dowolnym organie gminy, zaś w przypadku, gdy do utraty doszło za granicą – w urzędzie konsularnym. Spowoduje to natychmiastowe unieważnienie dokumentu w systemie informatycznym, co gwarantuje jego posiadaczowi, iż nie zostanie obciążony konsekwencjami nielegalnego posłużenia się dokumentem przez nieuczciwego znalazcę.

Fakt utraty dowodu osobistego należy również zgłosić do dowolnego banku. Zostanie on odnotowany w systemie informatycznym, do którego dostęp posiadają wszystkie banki, co uniemożliwi zaciągnięcie zobowiązania finansowego z wykorzystaniem danych osoby, która utraciła dowód osobisty.