Dzisiaj jest Piątek. 20 września 2019. Imieniny obchodzą Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant. Do końca roku zostało 103 dni.
Szkolenie - pielęgnowanie i ochrona upraw leśnych
czwartek, 20 lutego 2014

Z A P R O S Z E N I E

Biuro Powiatowe Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Pajęcznie zaprasza zainteresowanych do udziału w szkoleniu (bezpłatne), które odbędzie się

11-12 MARCA (wtorek, środa) 2014 r. o godz: 9:00 w siedzibie budynku Urzędu Gminy i Miasta w Pajęcznie, ul. Parkowa 8/12 w sali konferencyjnej (pierwszy dzień – teoria, drugi dzień – praktyczny, wyjazd w teren)

- PIELĘGNOWANIE I OCHRONA UPRAW LEŚNYCH -

W PROGRAMIE M.IN.

1. Obowiązki beneficjentów pomocy udzielanej na zalesianie w ramach działań leśnych PROW (2004-2006, 2007-2013).

2. Podstawy prawne prowadzenia gospodarki leśnej w lasach niepaństwowych.

3. Elementy gospodarki leśnej w lasach założonych na gruntach wyłączonych z produkcji rolnej.

4. Charakterystyka podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych i ochronnych, z uwzględnieniem specyfiki schematów zalesiania.

5. Zasady BHP obowiązujące podczas wykonywania prac leśnych oraz dobór narzędzi służących do wykonywania poszczególnych zabiegów.

6. Pielęgnowanie i ochrona uprawy leśnej w wieku do 5 lat pochodzącej z sadzenia.

7. Pielęgnowanie i ochrona młodnika pochodzącego z sadzenia.

Dla każdego uczestnika organizator zapewnia bezpłatne materiały oraz ciepły posiłek i poczęstunki podczas przerw. Udział w szkoleniu kończy się otrzymaniem przez Państwa zaświadczenia.

Informacje można uzyskać: Liczba miejsc ograniczona.

Biuro Powiatowe Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Pajęcznie – tel. (34) 311-11-32 (poniedziałek – środa) , kom. 608-524-729 (poniedziałek - piątek).

Serdecznie zapraszam

Przewodniczący Rady Powiatu Pajęczańskiego