Dzisiaj jest Środa. 8 kwietnia 2020. Imieniny obchodzą Apolinary, Cezary, Cezaryna, Dionizy, Gawryła, January, Radosław, Sieciesława. Do końca roku zostało 268 dni.
POZNAWAJ REGION Z LOKALNĄ GRUPĄ DZIAŁANIA "KRAINA WIELKIEGO ŁUKU WARTY"
Autor: Radio ZW   
poniedziałek, 04 sierpnia 2014

Nadwarciański region ukazuje turystom i mieszkańcom coraz to nowe oblicze. Promowana różnorodność przyrodnicza, kulturowa, mnogość imprez plenerowych oraz rozbudowana infrastruktura turystyczna, wspomagana po części funduszami z Unii Europejskiej, przyczyniła się do stworzenia magicznego miejsca z najczystszym powietrzem i malowniczym krajobrazem w centrum Polski. Obszar „Krainy Wielkiego Łuku Warty” to kompleksy otwartych wód, obfitujące w grzyby lasy, parki krajobrazowe, rezerwaty. Zapraszamy naszych słuchaczy w wyjątkową podróż po 14 gminach, które razem działają, współtworzą kulturę i historię oraz aktywizują region. Program prowadzi Alina Frejusz

Chcecie zobaczyć najstarszą lipę w Polsce, liczącą prawie 700 lat i jedyny dwór obronny w regionie? Koniecznie wybierzcie się do gminy Siemkowice. To idealne miejsce dla zmęczonych intensywnością miejskiego życia. Tu rzeka płynie w odwrotnym kierunku, a mikroklimat porównywalny jest do tego nad morzem. Jednymi z największych atrakcji turystycznych gminy są Warta z licznymi starorzeczami, rezerwat "Mokry Las" i rozlewisko "Biały Ług", które zachwyca zwłaszcza w porze kwitnięcia lilii wodnych. Gmina Siemkowice to gospodarstwa agroturystyczne tworzące klimat spokojnej, sielskiej wsi. Ale przede wszystkim region ten, to zagłębie chrzanowe, gdzie chrzan uprawia się na 5 hektarowych polach. Produkty, jakie wytwarzają zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego cieszą się dużym uznaniem wśród klientów w Polsce i za granicą. Zapraszamy do odwiedzenia tej wyjątkowej gminy.

W drewnianej altanie na terenie parku w Siemkowicach wita nas Tadeusz Ślusarek, członek Rady Programowej LGD
"Kraina Wielkiego Łuku Walki", który opowie nam o projektach realizowanych w gminie razem z LGD:

Cały artykuł: KLIKNIJ!

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Adopcja psów


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego