Dzisiaj jest Niedziela. 20 września 2020. Imieniny obchodzą Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant. Do końca roku zostało 103 dni.
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu
Autor: Jadwiga Freus

_____W dniu 29 stycznia 2015 roku w Publicznym Przedszkolu w Siemkowicach odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały programy artystyczne. Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci obdarowały swoich „dziadków” własnoręcznie wykonanymi upominkami.

_____Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki przedszkolnej. Spotkanie upłyneło w miłej i serdecznej atmosferze. Przedszkolaki poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy oraz pracowników przedszkola słodki poczęstunek.