Dzisiaj jest Wtorek. 24 października 2017. Imieniny obchodzą Antoni, Boleczest, Filip, Hortensja, Marcin, Rafał, Rafaela, Salomon. Do końca roku zostało 69 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Komunikat prasowy dotyczący wyznaczenia pięćdziesiątego czwartego ogniska afrykańskiego pomoru świń w Polsce

1752 razy czytano artykul

poniedziałek, 24 lipca 2017

Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu pięćdziesiątego czwartego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce, począwszy od dnia stwierdzenia występowania w Polsce ASF tj. od 17 lutego 2014 r.

Pięćdziesiąte czwarte ognisko ASF (trzydzieste pierwsze w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 18 lipca br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 32 świnie, położonym w gminie Kąkolewnica Wschodnia, w powiecie radzyńskim, w województwie lubelskim.

Gospodarstwo jest położone w obszarze ochronnym zagrożenia (obszar określony w części I załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

W gospodarstwie, w którym wyznaczono ognisko ASF, zostały wdrożone procedury związane z likwidacją choroby.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Portal Gminy Siemkowice