Dzisiaj jest Niedziela. 20 sierpnia 2017. Imieniny obchodzą Bernard, Jan, Sabin, Samuel, Samuela, Sieciech, Szwieciech, Świeciech, Sobiesław. Do końca roku zostało 134 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Komunikat prasowy dotyczący wyznaczenia pięćdziesiątego piątego i pięćdziesiątego szóstego ogniska afrykańskiego pomoru świń w Polsce

742 razy czytano artykul

środa, 26 lipca 2017

Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu pięćdziesiątego piątego oraz  pięćdziesiątego szóstego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce, począwszy od dnia stwierdzenia występowania w Polsce ASF tj. od 17 lutego 2014 r.

Pięćdziesiąte piąte ognisko ASF (trzydzieste drugie w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 19 lipca br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 16 świń, położonym w gminie Kąkolewnica Wschodnia, w powiecie radzyńskim, w województwie lubelskim.
Gospodarstwo jest położone w obszarze ochronnym zagrożenia (obszar określony w części I załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Pięćdziesiąte szóste ognisko ASF (trzydzieste trzecie w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 19 lipca br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 30 świń, położonym w gminie Biała Podlaska, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim.
Gospodarstwo jest położone w obszarze ochronnym zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

W gospodarstwach, w którym wyznaczono wspomniane wyżej ogniska ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Portal Gminy Siemkowice