Dzisiaj jest Niedziela. 20 sierpnia 2017. Imieniny obchodzą Bernard, Jan, Sabin, Samuel, Samuela, Sieciech, Szwieciech, Świeciech, Sobiesław. Do końca roku zostało 134 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Komunikat prasowy dotyczący wyznaczenia pięćdziesiątego siódmego i pięćdziesiątego ósmego ogniska afrykańskiego pomoru świń w Polsce

747 razy czytano artykul

środa, 26 lipca 2017

Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu pięćdziesiątego siódmego oraz  pięćdziesiątego ósmego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce, począwszy od dnia stwierdzenia występowania w Polsce ASF tj. od 17 lutego 2014 r.

Pięćdziesiąte siódme ognisko ASF stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 20 lipca br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 27 świń, położonym w gminie Kąkolewnica, w powiecie radzyńskim, w województwie lubelskim.

20 lipca br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 17 świń, położonym w gminie Platerów, w powiecie łosickim,
w województwie mazowieckim.
Gospodarstwo jest położone w obszarze objętym ograniczeniami (obszar określony w części II załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

W gospodarstwach, w którym wyznaczono wspomniane wyżej ogniska ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Portal Gminy Siemkowice