Dzisiaj jest Niedziela. 20 sierpnia 2017. Imieniny obchodzą Bernard, Jan, Sabin, Samuel, Samuela, Sieciech, Szwieciech, Świeciech, Sobiesław. Do końca roku zostało 134 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Komunikat prasowy dotyczący wyznaczenia pięćdziesiątego dziewiątego ogniska afrykańskiego pomoru świń w Polsce

539 razy czytano artykul

poniedziałek, 31 lipca 2017

Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu pięćdziesiątego dziewiątego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce, od dnia stwierdzenia występowania w Polsce ASF tj. od 17 lutego 2014 r.

Pięćdziesiąte dziewiąte ognisko ASF stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 21 lipca br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 2 świnie, położonym w gminie Międzyrzec Podlaski, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim.
Gospodarstwo jest położone w obszarze ochronnym zagrożenia (obszar określony w części I załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

W gospodarstwie, w którym wyznaczono ognisko ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Portal Gminy Siemkowice