Dzisiaj jest Wtorek. 24 października 2017. Imieniny obchodzą Antoni, Boleczest, Filip, Hortensja, Marcin, Rafał, Rafaela, Salomon. Do końca roku zostało 69 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Komunikat prasowy dotyczący wyznaczenia pięćdziesiątego dziewiątego ogniska afrykańskiego pomoru świń w Polsce

1047 razy czytano artykul

poniedziałek, 31 lipca 2017

Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu pięćdziesiątego dziewiątego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce, od dnia stwierdzenia występowania w Polsce ASF tj. od 17 lutego 2014 r.

Pięćdziesiąte dziewiąte ognisko ASF stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 21 lipca br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 2 świnie, położonym w gminie Międzyrzec Podlaski, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim.
Gospodarstwo jest położone w obszarze ochronnym zagrożenia (obszar określony w części I załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

W gospodarstwie, w którym wyznaczono ognisko ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Portal Gminy Siemkowice