Dzisiaj jest Niedziela. 20 sierpnia 2017. Imieniny obchodzą Bernard, Jan, Sabin, Samuel, Samuela, Sieciech, Szwieciech, Świeciech, Sobiesław. Do końca roku zostało 134 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie wystąpienia 414, 415, 416, 417, 418, 419, 420, 421, 422, 423, 424, 425 i 426 przypadku afrykańskiego pomoru świń u dzików na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

610 razy czytano artykul

poniedziałek, 31 lipca 2017

Główny Lekarz Weterynarii informuje o  potwierdzeniu wystąpienia 414, 415, 416, 417, 418, 419, 420, 421, 422, 423, 424, 425 i 426 przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski.

414 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Lack (gmina Hanna, powiat włodawski, województwo lubelskie), w odległości ok. 5 km od granicy polsko - białoruskiej.

Od padłego dzika pobrano próbkę do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Powyższy przypadek ASF został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF (wyniki otrzymane w dniu 19 lipca 2017 r.). Zwłoki dzika zostały unieszkodliwione pod nadzorem właściwego powiatowego lekarza weterynarii.

415 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Młyniec (gmina Biała Podlaska, powiat bialski, województwo lubelskie), w odległości ok. 30 km od granicy polsko - białoruskiej.

416 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Połoski (gmina Piszczac, powiat bialski, województwo lubelskie), w odległości ok. 13 km od granicy polsko - białoruskiej.

417 przypadek stanowi dzik odstrzelony w pobliżu miejscowości Wajków (gmina Mielnik, powiat siemiatycki, województwo podlaskie), w odległości ok. 7 km od granicy polsko - białoruskiej.

Od odstrzelonego dzika pobrano próbkę do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Powyższy przypadek ASF został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w  krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF (wyniki otrzymane w dniu 20 lipca 2017 r.). Tusza odstrzelonego dzika została unieszkodliwiona pod nadzorem właściwego powiatowego lekarza weterynarii.

418 przypadek stanowi dzik odstrzelony w pobliżu miejscowości Helenów (gmina Biała Podlaska, powiat bialski, województwo lubelskie), w odległości ok. 27 km od granicy polsko - białoruskiej.

419 przypadek stanowią zwłoki dwóch dzików znalezione w pobliżu miejscowości Dokudów Drugi (gmina Biała Podlaska, powiat bialski, województwo lubelskie), w odległości ok. 25 km od granicy polsko - białoruskiej.

Od padłych dzików pobrano próbki do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Powyższy przypadek ASF został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w  krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF (wyniki otrzymane w dniu 20 lipca 2017 r.). Zwłoki dzików zostały unieszkodliwione pod nadzorem właściwego powiatowego lekarza weterynarii.

420 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Podlasek (gmina Grajewo, powiat grajewski, województwo podlaskie), w odległości ok. 70 km od granicy polsko - białoruskiej.

Od padłego dzika pobrano próbki do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Powyższy przypadek ASF został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF (wyniki otrzymane w dniu 20 lipca 2017 r.). Zwłoki dzika zostały unieszkodliwione pod nadzorem właściwego powiatowego lekarza weterynarii.

421 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Młyniec (gmina Biała Podlaska, powiat bialski, województwo lubelskie), w odległości ok. 33 km od granicy polsko - białoruskiej.

Od padłego dzika pobrano próbkę do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Powyższy przypadek ASF został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF (wyniki otrzymane w dniu 21 lipca 2017 r.). Zwłoki dzika zostały unieszkodliwione pod nadzorem właściwego powiatowego lekarza weterynarii.

422 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Stawki (gmina Włodawa, powiat włodawski, województwo lubelskie), w odległości ok. 1 km od granicy polsko - białoruskiej.

Od padłego dzika pobrano próbkę do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Powyższy przypadek ASF został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF (wyniki otrzymane w dniu 22 lipca 2017 r.). Zwłoki dzika zostały unieszkodliwione pod nadzorem właściwego powiatowego lekarza weterynarii.

423 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Lack (gmina Hanna, powiat włodawski, województwo lubelskie), w odległości ok. 6 km od granicy polsko - białoruskiej.

Od padłego dzika pobrano próbkę do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Powyższy przypadek ASF został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF (wyniki otrzymane w dniu 24 lipca 2017 r.). Zwłoki dzika zostały unieszkodliwione pod nadzorem właściwego powiatowego lekarza weterynarii.

424 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Stare Mierzwice (gmina Sarnaki, powiat łosicki, województwo mazowieckie), w odległości ok. 15 km od granicy polsko - białoruskiej.

425 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Woskrzenice Duże (gmina Biała Podlaska, powiat bialski, województwo lubelskie), w odległości ok. 18 km od granicy polsko - białoruskiej.

426 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Leśna Podlaska (gmina Leśna Podlaska, powiat bialski, województwo lubelskie), w odległości ok. 16 km od granicy polsko - białoruskiej.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Portal Gminy Siemkowice