Dzisiaj jest Sobota. 18 listopada 2017. Imieniny obchodzą Aniela, Cieszymysł, Filipina, Galezy, Klaudyna, Odo, Otto, Roman, Tomasz. Do końca roku zostało 44 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii dotyczący wyznaczenia siedemdziesiątego pierwszego, siedemdziesiątego drugiego, siedemdziesiątego trzeciego, siedemdziesiątego czwartego i siedemdziesiątego piątego ogniska afrykańskiego pomoru świń w Polsce

1201 razy czytano artykul

środa, 16 sierpnia 2017

Główny Lekarz Weterynarii informuje o  stwierdzeniu siedemdziesiątego pierwszego, siedemdziesiątego drugiego, siedemdziesiątego trzeciego,  siedemdziesiątego czwartego i  siedemdziesiątego piątego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w  Polsce, od dnia stwierdzenia występowania w Polsce ASF, tj. od 17 lutego 2014 r.

Siedemdziesiąte pierwsze ognisko ASF (czterdzieste ósme w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 9 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 141 świń, położonym w gminie Hanna, w powiecie włodawskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze ochronnym (obszar określony w części I załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Siedemdziesiąte drugie ognisko ASF (czterdzieste dziewiąte w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 9 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 1 świnię, położonym w gminie Podedwórze, w powiecie parczewskim, w  województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze ochronnym (obszar określony w części I załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Siedemdziesiąte trzecie ognisko ASF (pięćdziesiąte w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 10 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 36 świń, położonym w gminie Kąkolewnica, w powiecie radzyńskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze ochronnym (obszar określony w części I załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Siedemdziesiąte czwarte ognisko ASF (pięćdziesiąte pierwsze w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 10 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 21 świń, położonym w gminie Biała Podlaska, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w  obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Siedemdziesiąte piąte ognisko ASF (pięćdziesiąte drugie w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 10 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 28 świń, położonym w gminie Sławatycze, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze ochronnym (obszar określony w części I załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

W gospodarstwach, w których wyznaczono ogniska ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Portal Gminy Siemkowice