Dzisiaj jest Wtorek. 19 września 2017. Imieniny obchodzą Alfons, Alfonsyna, January, Konstancja, Sydonia, Teodor, Więcemir. Do końca roku zostało 104 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii dotyczący wyznaczenia siedemdziesiątego pierwszego, siedemdziesiątego drugiego, siedemdziesiątego trzeciego, siedemdziesiątego czwartego i siedemdziesiątego piątego ogniska afrykańskiego pomoru świń w Polsce

490 razy czytano artykul

środa, 16 sierpnia 2017

Główny Lekarz Weterynarii informuje o  stwierdzeniu siedemdziesiątego pierwszego, siedemdziesiątego drugiego, siedemdziesiątego trzeciego,  siedemdziesiątego czwartego i  siedemdziesiątego piątego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w  Polsce, od dnia stwierdzenia występowania w Polsce ASF, tj. od 17 lutego 2014 r.

Siedemdziesiąte pierwsze ognisko ASF (czterdzieste ósme w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 9 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 141 świń, położonym w gminie Hanna, w powiecie włodawskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze ochronnym (obszar określony w części I załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Siedemdziesiąte drugie ognisko ASF (czterdzieste dziewiąte w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 9 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 1 świnię, położonym w gminie Podedwórze, w powiecie parczewskim, w  województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze ochronnym (obszar określony w części I załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Siedemdziesiąte trzecie ognisko ASF (pięćdziesiąte w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 10 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 36 świń, położonym w gminie Kąkolewnica, w powiecie radzyńskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze ochronnym (obszar określony w części I załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Siedemdziesiąte czwarte ognisko ASF (pięćdziesiąte pierwsze w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 10 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 21 świń, położonym w gminie Biała Podlaska, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w  obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Siedemdziesiąte piąte ognisko ASF (pięćdziesiąte drugie w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 10 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 28 świń, położonym w gminie Sławatycze, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze ochronnym (obszar określony w części I załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

W gospodarstwach, w których wyznaczono ogniska ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Portal Gminy Siemkowice