Dzisiaj jest Wtorek. 19 września 2017. Imieniny obchodzą Alfons, Alfonsyna, January, Konstancja, Sydonia, Teodor, Więcemir. Do końca roku zostało 104 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Stypendia na rok 2017/2018

619 razy czytano artykul

Autor: Elżbieta Płuciennik
środa, 23 sierpnia 2017

W roku szkolnym 2017/2018 pełnoletni uczniowie, rodzice lub opiekunowie ucznia niepełnoletniego, zamieszkującego na terenie Gminy Siemkowice, znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej mogą ubiegać się o stypendium szkolne oraz zasiłek szkolny.

Stypendium może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie (tj. 514 zł na osobę w rodzinie) w szczególności gdy w rodzinie występuje co najmniej jedna z przesłanek np. bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka i długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo – wychowawczych, alkoholizm, narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się w przejściowo trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. Wniosek o zasiłek szkolny można złożyć w terminie dwóch miesięcy od wystąpienia zdarzenia losowego.

Wypełnione wnioski należy składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Siemkowicach - pok. 28, w nieprzekraczalnym terminie do 15 września 2017 roku, a w przypadku słuchaczy kolegiów - do 15 października 2017 roku.

Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu – 043-84-17-285.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Portal Gminy Siemkowice