Dzisiaj jest Wtorek. 19 września 2017. Imieniny obchodzą Alfons, Alfonsyna, January, Konstancja, Sydonia, Teodor, Więcemir. Do końca roku zostało 104 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii dotyczący wyznaczenia siedemdziesiątego ósmego, siedemdziesiątego dziewiątego, osiemdziesiątego, osiemdziesiątego pierwszego, osiemdziesiątego drugiego i osiemdziesiątego trzeciego ogniska afrykańskiego pomoru świń

203 razy czytano artykul

piątek, 08 września 2017

Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu siedemdziesiątego ósmego, siedemdziesiątego dziewiątego, osiemdziesiątego, osiemdziesiątego pierwszego, osiemdziesiątego drugiego i osiemdziesiątego trzeciego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce, od dnia stwierdzenia występowania w Polsce ASF, tj. od 17 lutego 2014 r.

Siedemdziesiąte ósme ognisko ASF (pięćdziesiąte piąte w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 17 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 3 świnie, położonym w gminie Goniądz, w powiecie monieckim, w województwie podlaskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Siedemdziesiąte dziewiąte ognisko ASF (pięćdziesiąte szóste w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 17 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 37 świń, położonym w gminie Międzyrzec Podlaski, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Osiemdziesiąte ognisko ASF (pięćdziesiąte siódme w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 17 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 2 świnie, położonym w gminie Kąkolewnica w powiecie radzyńskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Osiemdziesiąte pierwsze ognisko ASF (pięćdziesiąte ósme w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 19 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 16 świń, położonym w gminie Kąkolewnica w powiecie radzyńskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Osiemdziesiąte drugie ognisko ASF (pięćdziesiąte dziewiąte w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 20 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 8 świń, położonym w gminie Kąkolewnica w powiecie radzyńskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Osiemdziesiąte trzecie ognisko ASF (sześćdziesiąte w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 19 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 442 świnie, położonym w gminie Goniądz w powiecie monieckim, w województwie podlaskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

W gospodarstwach, w których wyznaczono ogniska ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Portal Gminy Siemkowice