Dzisiaj jest Sobota. 18 listopada 2017. Imieniny obchodzą Aniela, Cieszymysł, Filipina, Galezy, Klaudyna, Odo, Otto, Roman, Tomasz. Do końca roku zostało 44 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Komunikat prasowy dotyczący wyznaczenia osiemdziesiątego czwartego, osiemdziesiątego piątego, osiemdziesiątego szóstego, osiemdziesiątego siódmego, osiemdziesiątego ósmego, osiemdziesiątego dziewiątego, dziewięćdziesiątego i dziewięćdziesiątego pierwszego

953 razy czytano artykul

piątek, 08 września 2017

Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu osiemdziesiątego czwartego, osiemdziesiątego piątego, osiemdziesiątego szóstego, osiemdziesiątego siódmego,  osiemdziesiątego ósmego, osiemdziesiątego dziewiątego, dziewięćdziesiątego i dziewięćdziesiątego pierwszego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce, od dnia stwierdzenia występowania w Polsce ASF, tj. od 17 lutego 2014 r.

Osiemdziesiąte czwarte ognisko ASF (sześćdziesiąte pierwsze w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 22 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 10 świń, położonym w gminie Międzyrzec Podlaski, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Osiemdziesiąte piąte ognisko ASF (sześćdziesiąte drugie w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 22 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 46 świń, położonym w gminie Międzyrzec Podlaski, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Osiemdziesiąte szóste ognisko ASF (sześćdziesiąte trzecie w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 23 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 9 świń, położonym w gminie Miedzyrzec Podlaski, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Osiemdziesiąte siódme ognisko ASF (sześćdziesiąte czwarte w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 23 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 22 świnie, położonym w gminie Biała Podlaska, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Osiemdziesiąte ósme ognisko ASF (sześćdziesiąte piąte w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 23 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 27 świń, położonym w gminie Korczew, w powiecie siedleckim, w województwie mazowieckim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Osiemdziesiąte dziewiąte ognisko ASF (sześćdziesiąte szóste w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 24 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 29 świń, położonym w gminie Janów Podlaski, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Dziewięćdziesiąte ognisko ASF (sześćdziesiąte siódme w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 25 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 39 świń, położonym w gminie Międzyrzec Podlaski, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Dziewięćdziesiąte pierwsze ognisko ASF (sześćdziesiąte ósme w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 26 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 17 świń, położonym w gminie Miedzyrzec Podlaski, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

W gospodarstwach, w których wyznaczono ogniska ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Portal Gminy Siemkowice