Dzisiaj jest Piątek. 15 grudnia 2017. Imieniny obchodzą Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Krystiana, Nina, Walerian, Waleriana, Wolimir. Do końca roku zostało 17 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii o ogniskach afrykańskiego pomoru świń (ASF) u świń

343 razy czytano artykul

środa, 29 listopada 2017

Sto czwarte ognisko ASF (osiemdziesiąte pierwsze w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 25 listopada br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 9 świń, położonym w gminie Włodawa, w powiecie włodawskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo położone jest w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).
W gospodarstwie, w którym wyznaczono ognisko ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Portal Gminy Siemkowice