Dzisiaj jest Piątek. 15 grudnia 2017. Imieniny obchodzą Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Krystiana, Nina, Walerian, Waleriana, Wolimir. Do końca roku zostało 17 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii o przypadkach afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski

300 razy czytano artykul

poniedziałek, 04 grudnia 2017

łówny Lekarz Weterynarii informuje o  otrzymaniu w dniach 1, 2 i 4 grudnia 2017 roku kolejnych wyników badań z  Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach potwierdzających wykrycie materiału genetycznego wirusa ASF:

- w zwłokach czterech dzików znalezionych w gminie Leszno, powiat warszawski zachodni, województwo mazowieckie;

- w zwłokach dzika znalezionego w gminie Łomianki, powiat warszawski zachodni, województwo mazowieckie;

-  w zwłokach dzika znalezionego na terenie m.st. Warszawy (Wilanów);

- w zwłokach dzika znalezionych w gminie Jabłonna, powiat legionowski, województwo mazowieckie;

- w zwłokach dwóch dzików znalezionych w gminie Konstancin-Jeziorna, powiat piaseczyński, województwo mazowieckie;

Miejsca znalezienia zwłok ww. dzików znajdują się poza obszarami wymienionymi w obecnie obowiązującej części I, II i III załącznika do decyzji Komisji 2014/709/UE.

Na terenie gminy Jabłonna w powiecie legionowskim oraz gminy Leszno i gminy Łomianki w powiecie warszawskim zachodnim obowiązują środki wynikające z art. 15 dyrektywy Rady 2002/60/WE, wprowadzone w trybie pilnym na podstawie rozporządzenia Wojewody Mazowieckiego nr 19 z dnia 22 listopada 2017 r. oraz nr 20 z  dnia 24 listopada 2017 r., natomiast na terenie gminy Konstancin-Jeziorna w powiecie piaseczyńskim, na podstawie rozporządzenia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Piasecznie nr 1/2017 z  dnia 1 grudnia 2017 roku.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Portal Gminy Siemkowice