Dzisiaj jest Środa. 26 września 2018. Imieniny obchodzą Cyprian, Euzebiusz, Justyna, Łękomir. Do końca roku zostało 97 dni.
Ferie w Bibliotece 2018
Autor: Katarzyna Gryndziak
środa, 14 lutego 2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Siemkowicach w tym roku również nie zapomniała o najmłodszych czytelnikach. Specjalnie dla nich na okres zimowego odpoczynku przygotowała różnorodne zajęcia.
W programie znalazły się warsztaty rękodzielnicze.  Zajęcia odbywające się w czwartki i piątki miały charakter plastyczny. Większość materiałów wykorzystanych na warsztatach pochodziło z „recyklingu”.
Uczestnicy wykonywali „papierowe jeże” ze starych książek. Dużym zainteresowaniem,podobnie jak w ubiegłym roku cieszyły się zajęcia ,na których dzieci wykonywały własnoręcznie „lalki słowianki”z kawałków materiału,wełny itp.
W drugim tygodniu młodzi artyści tworzyli ozdobne wazoniki oraz kwiatuszki z bibuły. Podczas tych spotkań powstało wiele ciekawych i oryginalnych prac.
Ferie zimowe dobiegły już końca ale Biblioteka nadal jest otwarta i czeka na tych, którzy chcą się z nią zaprzyjaźnić.