Dzisiaj jest Poniedziałek. 24 września 2018. Imieniny obchodzą Gerard, Gerarda, Gerhard, Maria, Teodor, Tomir, Uniegost. Do końca roku zostało 99 dni.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”
Autor: Irena Biecuszek
wtorek, 20 marca 2018

W dniu 16 marca 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siemkowicach  odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”, które miały na celu wyłonienie reprezentantów do eliminacji powiatowych ww. turnieju. Eliminacje polegały na rozwiązywaniu testu jednokrotnego wyboru, który składał się z  23 pytań z dziedziny pożarnictwa.

W eliminacjach wzięło udział 27 uczniów ze szkół gminy Siemkowice, w tym:

w I grupie wiekowej (szkoły podstawowe uczniowie klas I – VI) - 9 osób

w II grupie wiekowej (uczniowie szkół podstawowych klasa VII oraz gimnazjum klasy II i III ) - 18 osób

Na podstawie regulaminu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jury eliminacji gminnych w składzie:

1. Tomasz Wolnowski - Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie
  2. Waldemar Moryń – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Siemkowicach
  3. Jacek Michalak – Komendant Oddziału Gminnego ZOSP RP w Siemkowicach
  4. Paweł Dolata – Publiczna Szkoła Podstawowa w Siemkowicach
  5. Irena Biecuszek – Urząd Gminy w Siemkowicach

po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowano do finału niżej wymienionych uczestników:

• I grupa wiekowa:

I miejsce – Szymon Górecki – PSP Radoszewice

II miejsce – Mikołaj Walusiak – PSP Siemkowice

III miejsce – Kinga Zimoch – PSP Radoszewice

• II grupa wiekowa

I miejsce -  Zuzanna Gleń – PSP Siemkowice

II miejsce – Anita Przygoda – PSP Siemkowice

III miejsce – Fabian Górecki – PSP Lipnik

Zwycięzcy Turnieju otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Siemkowice Zofię Kotynia, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania - dyplomy za udział w turnieju oraz nagrody pocieszenia. Również opiekunowie przygotowujący dzieci i młodzież do turnieju otrzymali podziękowania. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Siemkowicach Elżbieta Korbaczyńska jako gospodarz Turnieju ufundowała dla uczestników słodkości.

Zdobywcy miejsc od I do III w poszczególnych grupach będą reprezentować gminę na szczeblu powiatowym  OTWP, który odbędzie się w dniu 21 marca 2018 roku , w  budynku Zespołu Parkowo – Pałacowego w Działoszynie, ul. Zamkowa 22. Rozpoczęcie Turnieju nastąpi o godz. 10.00.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnych etapach eliminacji.