Dzisiaj jest Piątek. 17 sierpnia 2018. Imieniny obchodzą Anastazja, Angelika, Anita, Bertram, Eliza, Jacek, Jaczewoj, Joanna, Julianna, Liberat, Miron, Zawisza, Żanna. Do końca roku zostało 137 dni.
Walne zebrania sprawozdawcze w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Siemkowice
Autor: Irena Biecuszek
wtorek, 17 kwietnia 2018

Walne zebrania sprawozdawcze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Siemkowice zostały przeprowadzone w I kwartale 2018 roku. W walnych zebraniach sprawozdawczych uczestniczyli: członkowie czynni, członkowie wspierający, członkowie honorowi, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Wzięli też udział zaproszeni goście: Członek Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP, Kierownik Sekcji ds. Operacyjno- Szkoleniowych KP Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pajęcznie, przedstawiciele Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP oraz władze samorządowe, radni, pracownik Urzędu Gminy i sołtysi.

Zebrania miały na celu podsumowania działalności w okresie sprawozdawczym za miniony rok; zrealizowanych zadań, zakupionego sprzętu, szkoleń, wyjazdów do akcji ratowniczo - gaśniczych i udzieleniu absolutorium zarządom w  jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. Przyjęto plany działalności i finansowe na 2018 rok oraz podjęto uchwały.

Walne zebrania były okazją do złożenia podziękowania wszystkim strażakom za ich pomoc niesioną osobom potrzebującym w momencie zagrożenia zdrowia i życia i wyrażenia uznania za wytrwałość i pracę.