Dzisiaj jest Czwartek. 19 lipca 2018. Imieniny obchodzą Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin, Wincenty, Wodzisław. Do końca roku zostało 166 dni.
Zgłaszanie szkód w związku z długotrwałą suszą
Autor: Sylwia Gryndziak

Siemkowice, dnia 26.06.2018 r.

INFORMACJA

Wójt Gminy Siemkowice informuje, iż w związku z wystąpieniem wysokich temperatur oraz długotrwałą suszą, zaistniała możliwość składania wniosków o szacowanie szkód w uprawach rolnych na terenie gminy Siemkowice.

Szacowane straty zgodnie z monitoringiem na podstawie raportu suszy prowadzonego przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach mogą być w uprawach krzewów owocowych, zbóż ozimych i zbóż jarych.

Stosowne wnioski o oszacowanie szkód należy składać do dnia 04.07.2018 r.

Wnioski o oszacowanie szkód dostępne są w Urzędzie Gminy Siemkowice –w pokoju Ochrony Środowiska lub na stronie Urzędu Gminy Siemkowice www.gminasiemkowice.pl oraz na stronie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego: http://www.lodzkie.eu/page/5094,szacowanie-szkod-w-gospodarstwach-rolnych-w-2018-r.html

Wymagane dokumenty:

Wniosek rolnika o oszacowanie szkód przez komisję w gospodarstwie rolnym
Oświadczenie nr 1 o strukturze upraw i poniesionych szkodach
Oświadczenie nr 2 o produkcji zwierzęcej towarowej (sprzedanej) i poniesionych szkodach
Oświadczenie nr 4b o poniesionych szkodach w uprawach trwałych

Celem udokumentowania podanej powierzchni upraw rolnych należy załączyć wydruk złożonego w ARiMR wniosku o przyznanie płatności na rok 2018.

Szacowanie szkód nastąpi po powołaniu przez Wójta Gminy Siemkowice – Terenowej Komisji ds. szacowania szkód w gospodarstwach rolnych.