Dzisiaj jest Sobota. 25 maja 2019. Imieniny obchodzą Epifan, Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena, Urban. Do końca roku zostało 221 dni.
Festyn sportowo-integracyjny połączony z zawodami sportowo-pożarniczymi drużyn OSP z terenu Gminy Siemkowice w miejscowości Zmyślona
Autor: Irena Biecuszek   
czwartek, 05 lipca 2018

W niedzielne popołudnie  1 lipca 2018 roku  na boisku sportowym w Zmyślonej odbył się Festyn sportowo-integracyjny połączony z zawodami sportowo-pożarniczymi drużyn OSP z terenu Gminy Siemkowice.  Gospodarzem tegorocznych  Zawodów było sołectwo Zmyślona. Organizatorem Wójt Gminy Siemkowice, Oddział Gminny ZOSP RP oraz jednostka OSP Mokre.

Do turnieju stanęło 5 jednostek OSP w grupie ,,seniorów” oraz dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – chłopców i dwie MDP – dziewcząt z terenu gminy Siemkowice.

Otwarcia Gminnych Zawodów dokonał – Komendant Gminny ZOSP RP – druh Jacek Michalak.

Zawody składały się z dwóch części sztafety pożarniczej 7x50m i ćwiczenia bojowego. Podczas sztafety zawodnicy przekazywali sobie prądownicę wodną, a każdy z członków drużyny na swoim odcinku pokonywał tor przeszkód. Druga konkurencja polegała na uruchomieniu motopompy, sprawieniu linii ssawnej, linii głównej zakończonej rozdzielaczem i dwóch linii gaśniczych, których zadaniem jest przewrócenie za pomocą strumienia wody pachołków oraz tarczy. Każda drużyna w konkurencjach wykorzystywała własny sprzęt. O wygranej w obu tych konkurencjach decydował czas i nie uzyskanie punktów karnych za niewłaściwe wykonanie  zadań. Strażacy z grupy młodszej również pokonywali tor przeszkód, a zadanie bojowe mieli ułatwione o budowę linii ssawnej.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie. Odpowiedzialnym z ramienia PSP był st. asp. Ireneusz Pośpiech oraz druhowie z jednostek OSP.

Klasyfikacja końcowa rywalizacji w grupie seniorów OSP przedstawia się następująco:

I miejsce – OSP Radoszewice z wynikiem łącznym 92,9 pkt.

II miejsce – OSP Siemkowice z wynikiem łącznym 94,9 pkt.

III miejsce – OSP Mokre z wynikiem łącznym 95,6 pkt.

IV miejsce – OSP Ożegów

V miejsce – OSP Lipnik

Klasyfikacja końcowa rywalizacji w grupie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej – dziewcząt przedstawia się następująco:

I miejsce – Radoszewice z wynikiem łącznym 97 pkt.

II miejsce – Siemkowice z wynikiem łącznym 101,7 pkt.

Klasyfikacja końcowa rywalizacji w grupie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej– chłopców przedstawia się następująco:

I miejsce – Radoszewice z wynikiem łącznym 81,2 pkt.

II miejsce – Siemkowice z wynikiem łącznym 88,4 pkt.

Po oficjalnym ogłoszeniu wyników zawodów przez Sędziego Głównego, odbyła się uroczystość wręczenia pucharów, dyplomów oraz nagród pieniężnych i rzeczowych zwycięzcom tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych. Nagrody zostały sfinansowane w ramach Budżetu Gminy i  Samorządu Województwa Łódzkiego. Podczas przekazywania upominków dla drużyn Wójt Gminy Zofia Kotynia, Komendant Gminny ZOSP RP Jacek Michalak,  Członek Zarządu Powiatu Pajęczańskiego Tadeusz Ślusarek, Radny Gminy Siemkowice Stanisław Rabenda oraz Sędzia Główny Ireneusz Pośpiech, złożyli wszystkim gratulacje oraz  podziękowania
za udział w  zawodach.

Przeprowadzane co roku zawody sprawdzają poziom wyszkolenia i umiejętności jednostek OSP. Przy okazji jest to sprawdzian własnych możliwości, poznanie swoich słabych stron, co pozwala w przyszłości przygotować się lepiej do prawdziwych działań przeciwpożarowych. Pomimo powiewu chłodnego wiatru i przelotnego deszczu mogliśmy być świadkami emocjonującego widowiska. Na Festyn sportowo-integracyjny połączony z zawodami sportowo-pożarniczymi licznie przybyli mieszkańcy Zmyślonej i sąsiednich sołectw, samorządowcy gminy Siemkowice a także sympatycy pożarnictwa. Imprezie towarzyszyła prawdziwie piknikowa rodzinna atmosfera. Uczestnicy imprezy mogli wspólnie biesiadować przy grillu, brać udział w konkursach przygotowanych przez Radę Sołecką.

 
 

Polecane Strony


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Adopcja psów


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego