Dzisiaj jest Środa. 12 grudnia 2018. Imieniny obchodzą Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj. Do końca roku zostało 20 dni.
Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii oognisku afrykańskiego pomoru świń (ASF) uświń.
czwartek, 26 lipca 2018

Sto sześćdziesiąte piąte ognisko ASF (sześćdziesiąte pierwsze w 2018 r.), stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 17 lipca 2018 r. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 2 świnie, położonym w gminie Rejowiec, w powiecie chełmskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo położone jest w obszarze objętym ograniczeniami (obszar określony w części II załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Sto sześćdziesiąte szóste ognisko ASF (sześćdziesiąte drugie w 2018 r.), stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 20 lipca 2018 r. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 2 świnie, położonym w gminie Horodło, w powiecie hrubieszowskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo położone jest w obszarze objętym ograniczeniami (obszar określony w części II załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Sto sześćdziesiąte siódme ognisko ASF (sześćdziesiąte trzecie w 2018 r.), stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 20 lipca 2018 r. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach,w gospodarstwie, w którym utrzymywano 680 świń, położonym w gminie Żmudź, w powiecie chełmskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo położone jest  w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Sto sześćdziesiąte ósme ognisko ASF (sześćdziesiąte czwarte w 2018 r.), stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 21 lipca 2018 r. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 48 świń, położonym w gminie Wyryki, w powiecie włodawskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo położone jest

Sto sześćdziesiąte dziewiąte ognisko ASF (sześćdziesiąte piąte w 2018 r.), stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 21 lipca 2018 r. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 3 świnie, położonym w gminie Siedliszcze, w powiecie chełmskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo położone jest