Dzisiaj jest Sobota. 25 maja 2019. Imieniny obchodzą Epifan, Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena, Urban. Do końca roku zostało 221 dni.
Przekazanie sprzętu ratownictwa dla jednostek OSP w ramach dotacji z Ministerstwa Sprawiedliwości
Autor: Irena Biecuszek   
środa, 08 sierpnia 2018

W dniu 7 sierpnia 2018 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Siemkowicach odbyło się przekazanie dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Siemkowice wyposażenia i sprzętu ratownictwa zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Zadanie pn. ,,Doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Siemkowice  w wyposażenie i sprzęt ratowniczy” zostało zrealizowane w ramach złożonego przez Gminę Siemkowice wniosku do Ministerstwa Sprawiedliwości zgodnie z ogłoszeniem w sprawie przeprowadzenia VIII naboru wniosków na powierzenie realizacji zadań ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie: Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem
(Program I, Priorytet IIIB) na rok 2018.

Łączna wartość zadania wyniosła 21 700,71 zł, współfinansowano w kwocie 21 483,70 tj. 99% ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości oraz wkład własny gminy w kwocie 217,01 zł tj. 1%. Przekazania sprzętu dokonała Wójt Gminy Siemkowice Zofia Kotynia z udziałem Prezesa ZOG ZOSP RP Waldemara Morynia, Członka Zarządu Powiatu Pajęczańskiego Tadeusza Ślusarka oraz przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych w osobach Andrzeja Góreckiego -  Prezesa OSP Radoszewice i Mariusza Zająca – Wiceprezesa, Jacka Michalaka -  Prezesa OSP Siemkowice, dh Kingi Gleń i dh Rafała Gebla. Pozyskany sprzęt został nieodpłatnie przekazany umową darowizny dla każdej z wymienionych jednostek.

Jednostki, które otrzymały sprzęt:

- OSP Siemkowice – jednostka włączona do KSRG -  Plandeka wielofunkcyjna do rozłożenia na ziemi narzędzi, Defibrylator AED, Detektor wielogazowy (H2S, CO , LEL ,TLEN), Latarki akumulatorowe LED, Agregat prądotwórczy,

- OSP Radoszewice- Latarki akumulatorowe LED, Agregat prądotwórczy, Przenośny zestaw oświetleniowy.

Zakupiony specjalistyczny sprzęt, niezbędny do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa, umożliwi jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych sprawnie działać w akcjach ratowniczych i wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa wśród mieszkańców i społeczności lokalnej.

 
 

Polecane Strony


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Adopcja psów


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego