Dzisiaj jest Piątek. 17 sierpnia 2018. Imieniny obchodzą Anastazja, Angelika, Anita, Bertram, Eliza, Jacek, Jaczewoj, Joanna, Julianna, Liberat, Miron, Zawisza, Żanna. Do końca roku zostało 137 dni.
Przekazanie sprzętu ratownictwa dla jednostek OSP w ramach dotacji z Ministerstwa Sprawiedliwości
Autor: Irena Biecuszek   
środa, 08 sierpnia 2018

W dniu 7 sierpnia 2018 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Siemkowicach odbyło się przekazanie dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Siemkowice wyposażenia i sprzętu ratownictwa zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Zadanie pn. ,,Doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Siemkowice  w wyposażenie i sprzęt ratowniczy” zostało zrealizowane w ramach złożonego przez Gminę Siemkowice wniosku do Ministerstwa Sprawiedliwości zgodnie z ogłoszeniem w sprawie przeprowadzenia VIII naboru wniosków na powierzenie realizacji zadań ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie: Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem
(Program I, Priorytet IIIB) na rok 2018.

Łączna wartość zadania wyniosła 21 700,71 zł, współfinansowano w kwocie 21 483,70 tj. 99% ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości oraz wkład własny gminy w kwocie 217,01 zł tj. 1%. Przekazania sprzętu dokonała Wójt Gminy Siemkowice Zofia Kotynia z udziałem Prezesa ZOG ZOSP RP Waldemara Morynia, Członka Zarządu Powiatu Pajęczańskiego Tadeusza Ślusarka oraz przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych w osobach Andrzeja Góreckiego -  Prezesa OSP Radoszewice i Mariusza Zająca – Wiceprezesa, Jacka Michalaka -  Prezesa OSP Siemkowice, dh Kingi Gleń i dh Rafała Gebla. Pozyskany sprzęt został nieodpłatnie przekazany umową darowizny dla każdej z wymienionych jednostek.

Jednostki, które otrzymały sprzęt:

- OSP Siemkowice – jednostka włączona do KSRG -  Plandeka wielofunkcyjna do rozłożenia na ziemi narzędzi, Defibrylator AED, Detektor wielogazowy (H2S, CO , LEL ,TLEN), Latarki akumulatorowe LED, Agregat prądotwórczy,

- OSP Radoszewice- Latarki akumulatorowe LED, Agregat prądotwórczy, Przenośny zestaw oświetleniowy.

Zakupiony specjalistyczny sprzęt, niezbędny do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa, umożliwi jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych sprawnie działać w akcjach ratowniczych i wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa wśród mieszkańców i społeczności lokalnej.

 
 

Polecane Strony


Ochrona Danych Osobowych


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego