Dzisiaj jest Środa. 12 grudnia 2018. Imieniny obchodzą Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj. Do końca roku zostało 20 dni.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemkowicach informuje, iż we wrześniu rozpoczął przyjmowanie wniosków na tzw. paczki żywnościowe.
Autor: Izabela Marchewka
wtorek, 18 września 2018

Pomoc przyznawana jest w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Pomocą żywnościową w ramach POPŻ będą mogły zostać objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej, których dochód nie przekroczy 200 % kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej tj.
- 1268 zł dla osoby samotnie gospodarującej (do końca września) a od października  - 1402 zł
- 1028 zł dla osoby w rodzinie (do końca września) a od października - 1056 zł Przy składaniu wniosku należy przedstawić dochody wszystkich członków rodziny

- W przypadku osób pracujących - zaświadczenie o zarobkach netto za miesiąc ubiegły
- Zaświadczenie o pobieranym zasiłku chorobowym/rehabilitacyjnym/macierzyńskim wypłacone za miesiąc ubiegły przez stosowny organ (KRUS, ZUS)
- W przypadku emerytów/rencistów – aktualna decyzja, bądź odcinek świadczenia za miesiąc ubiegły
- Osoby opłacające KRUS – odcinek opłacanej składki i zaświadczenie o posiadaniu gospodarstwa rolnego
- Osoby z niepełnosprawnością orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
- Osoby chore przewlekle – zaświadczenie od lekarza
Termin wydawania paczek żywnościowych ogłoszony będzie w kolejnym komunikacie.