Dzisiaj jest Środa. 15 lipca 2020. Imieniny obchodzą Daniel, Dawid, Dawida, Egon, Henryk, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Lubomysł, Niecisław, Włodzimierz. Do końca roku zostało 170 dni.
Festyn sołecki ludowo – integracyjny w Lipniku.
Autor: Marcin Smejda   
czwartek, 27 września 2018

W dniu 9 września na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej w Lipniku odbył się Festyn sołecki ludowo – integracyjny. Impreza została zorganizowana przez Radę Sołecką wsi Lipnik z Sołtys Barbarą Rabenda na czele, Wójta Gminy Siemkowice oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Siemkowice. W imprezie uczestniczyli Wójt Gminy Siemkowice Zofia Kotynia, Radny Powiatu Pajęczańskiego Tadeusz Ślusarek, Proboszcz Parafii Lipnik ks. Henryk Rabenda, Dyrektor PSP w Lipniku Ewa Ścigała oraz radni gminy Siemkowice. Organizatorzy dla przybyłych mieszkańców sołectwa oraz okolicznych miejscowości przygotowali moc atrakcji.

Na scenie wystąpiły lokalne zespoły: Lipniczanie, Orkiestra Dęta z Siemkowic oraz Kapela biesiadna „Ale Kapela”. Gwiazdą wieczoru była grupa muzyczno - kabaretowa „Śląskie Trio” Piotra Szefera. Oprócz atrakcji na scenie przygotowano darmowy, dmuchany plac zabaw oraz zjeżdżalnie dla najmłodszych widzów. Dla przybyłych na festyn Rada Sołecka przygotowała bogato zastawione stoiska gastronomiczne. Darmowe degustacje zupy chrzanowej, domowego bigosu, swojskich wędlin z chrzanem czy swojskiego chleba ze smalcem cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Goście mogli również spędzić to niedzielne popołudnie przy kawie, herbacie oraz kawałku pysznych ciast wypieczonych specjalnie na tę okazję. Przybyli na festyn goście bawili się do późnych godzin wieczornych.

Festyn sołecki został zorganizowany w ramach tzw. grantów sołeckich, funduszy pozyskanych przez Gminę Siemkowice z budżetu Województwa Łódzkiego na realizację małych projektów lokalnych. Festyn został wsparty przez firmę EKO-Region z Bełchatowa.

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Adopcja psów


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego