Dzisiaj jest Środa. 30 września 2020. Imieniny obchodzą Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław, Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor, Wiktoriusz, Zofia. Do końca roku zostało 93 dni.
Narodowe czytanie 2018
Autor: Katarzyna Gryndziak   
piątek, 28 września 2018

Od trzech lat do stałego kalendarza imprez w naszej bibliotece  wpisała się akcja „Narodowego czytania”. Tym razem spotkaliśmy  się przy  wspólnej lekturze „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego i tekstów Antologii Niepodległości. Wszystko rozpoczęło się od odczytania listu przewodniego Prezydenta Rzeczypospolitej oraz prezentacją życia i spuścizny literackiej pisarza, do którego przylgnęło miano „sumienia narodu polskiego”. Fragmenty lektury „Przedwiośnia” odczytane zostały przez nauczycieli oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Siemkowicach. Natomiast wiersze z Antologii Niepodległości były zaprezentowane przez włodarzy naszej gminy oraz pracowników Urzędu Gminy i Gminnej Biblioteki Publicznej w Siemkowicach.

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Adopcja psów


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego