Dzisiaj jest Wtorek. 13 listopada 2018. Imieniny obchodzą Arkadiusz, Arkady, Brykcjusz, Eugeniusz, Jan, Mikołaj, Stanisław, Walentyn. Do końca roku zostało 49 dni.
Narodowe czytanie 2018
Autor: Katarzyna Gryndziak
piątek, 28 września 2018

Od trzech lat do stałego kalendarza imprez w naszej bibliotece  wpisała się akcja „Narodowego czytania”. Tym razem spotkaliśmy  się przy  wspólnej lekturze „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego i tekstów Antologii Niepodległości. Wszystko rozpoczęło się od odczytania listu przewodniego Prezydenta Rzeczypospolitej oraz prezentacją życia i spuścizny literackiej pisarza, do którego przylgnęło miano „sumienia narodu polskiego”. Fragmenty lektury „Przedwiośnia” odczytane zostały przez nauczycieli oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Siemkowicach. Natomiast wiersze z Antologii Niepodległości były zaprezentowane przez włodarzy naszej gminy oraz pracowników Urzędu Gminy i Gminnej Biblioteki Publicznej w Siemkowicach.