Dzisiaj jest Środa. 17 października 2018. Imieniny obchodzą Lucyna, Małgorzata, Marian, Sulisława, Wiktor, Wiktoriusz. Do końca roku zostało 76 dni.
Program „Czyste Powietrze”
Autor: Marcin Smejda
piątek, 05 października 2018

INFORMACJA

W dniu 6 października 2018 r. o godz. 18.00 (sobota) w Publicznej Szkole Podstawowej w Siemkowicach

odbędzie się spotkanie edukacyjno-informacyjne dla mieszkańców, na którym omawiane zostaną szczegóły uzyskania wsparcia finansowego w ramach rządowego programu "Czyste Powietrze".

Spotkanie zostanie przygotowane przez Ministerstwo Środowiska.

Program „Czyste Powietrze” daje możliwość uzyskania dofinansowania przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko – emisyjnego kotła grzewczego.

Program „Czyste Powietrze” realizowany będzie w latach 2018-2029. Wysokość dofinansowania w przypadku dotacji wahać się będzie od 30 do 90% kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Tym samym właściciele domów, których dochody są najniższe otrzymają do 90% dotacji na realizację przedsięwzięć finansowanych w ramach programu. Maksymalne koszty kwalifikowane przewidziane do wsparcia dotacyjnego dla wnioskodawcy wynoszą 53 tys. zł.

Dodatkowe informacje nt. programu znajdują się na stronie Ministerstwa Środowiska w zakładce Czyste powietrze oraz na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Zapraszamy zainteresowanych do udziału w szkoleniu.