Dzisiaj jest Środa. 12 grudnia 2018. Imieniny obchodzą Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj. Do końca roku zostało 20 dni.
piątek, 09 listopada 2018

W ramach zadania pn.: „Usuwanie i unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Siemkowice – etap IV” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, z terenu Gminy Siemkowice usunięto blisko 90 ton materiałów zawierających niebezpieczny dla zdrowia i życia azbest. Łączna wartość przedsięwzięcia wyniosła 34 818,94 zł, z czego dotacja z WFOŚiGW we Łodzi wyniosła 90% , natomiast Gmina poniosła 10% kosztów.

Wyroby zawierające azbest usunięto z 40 nieruchomości z terenu Gminy, zakres zadania obejmował:

• demontaż, transport na składowisko i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z pokryć dachowych,
  • zabezpieczenie, załadunek, transport na składowisko i unieszkodliwienie materiałów zawierających azbest zmagazynowanych na nieruchomościach.