Dzisiaj jest Czwartek. 18 lipca 2019. Imieniny obchodzą Arnold, Arnolf, Erwin, Erwina, Kamil, Karolina, Robert, Roberta, Szymon, Unisław, Wespazjan. Do końca roku zostało 167 dni.
Informacja - do 31 stycznia przedsiębiorcy zobowiązani są do złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w roku ubiegłym według wartości brutto
Autor: Marcin Smejda
piątek, 25 stycznia 2019

Przedsiębiorcy, którym ważność zezwoleń upływa w danym roku kalendarzowym zobowiązani są do wniesienia opłaty w wysokości proporcjonalnej do okresu ważności zezwoleń w terminie do 31 stycznia (bez możliwości rozłożenia opłaty na raty).

Ponadto do 31 stycznia przedsiębiorcy zobowiązani są do złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w roku ubiegłym według wartości brutto.

Z rokiem 2016 ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, wprowadzono szereg zmian m.in. związanych z regulowaniem opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych i składania oświadczeń o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych.

Zmiany te przewidują przyznanie przedsiębiorcy dodatkowych 30 dni, w ciągu których będzie on mógł dopełnić spoczywających na nim obowiązków w zakresie złożenia oświadczenia bez obawy, że jego zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych wygaśnie. Jednak przedsiębiorca wraz ze złożeniem oświadczenia w dodatkowym 30 dniowym terminie będzie musiał uiścić dodatkową opłatę stanowiącą 30% kwoty opłaty określonej w art. 111 ust. 2 ustawy.
Dopiero niedotrzymanie tego obowiązku skutkować będzie wygaśnięciem zezwolenia.

Wpłaty należy dokonywać w kasie urzędu lub na rachunek gminy:

BS Warta O/Siemkowice, nr konta: 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Poniżej do pobrania formularze oświadczeń o wartości sprzedanego alkoholu (brutto) w 2018 roku.

OŚWIADCZENIE o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w roku 2018
OŚWIADCZENIEo wartości sprzedaży napojów alkoholowych w roku 2018