Dzisiaj jest Sobota. 20 kwietnia 2019. Imieniny obchodzą Agnieszka, Amalia, Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Florencjusz, Florenty, Nawoj, Sulpicjusz, Szymon, Teodor. Do końca roku zostało 256 dni.
Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom 2019 r.”
Autor: Irena Biecuszek
piątek, 22 marca 2019

W dniu 20 marca 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siemkowicach  odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorami Turnieju był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP Siemkowice przy współpracy Urzędu Gminy w Siemkowicach i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie. Eliminacje gminne OTWP miały na celu wyłonienie reprezentantów do eliminacji powiatowych ww. turnieju. Eliminacje polegały na rozwiązywaniu testu jednokrotnego wyboru, który składał się z 30 pytań z dziedziny pożarnictwa.

W eliminacjach wzięło udział 23 uczniów ze szkół Gminy Siemkowice, w tym:

w I grupie wiekowej (szkoły podstawowe uczniowie klas I – VI) - 9 osób

w II grupie wiekowej (uczniowie szkół podstawowych klas VII-VIII oraz gimnazjum klasa III - 14 osób

Na podstawie regulaminu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jury eliminacji gminnych, po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowano do finału niżej wymienionych uczestników:

• I grupa wiekowa:

I miejsce – Szymon Górecki – PSP Radoszewice

II miejsce – Mikołaj Walusiak – PSP Siemkowice

III miejsce – Kinga Żebrowska – PSP Lipnik

• II grupa wiekowa

I miejsce -  Filip Powroźnik – PSP Radoszewice

II miejsce – Hubert Lont – PSP Lipnik

III miejsce – Kinga Zimoch – PSP Radoszewice

Zwycięzcy Turnieju otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Siemkowice, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w turnieju oraz nagrody pocieszenia. Również opiekunowie przygotowujący dzieci i młodzież do turnieju otrzymali podziękowania. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Siemkowicach Elżbieta Korbaczyńska jako gospodarz Turnieju ufundowała dla uczestników słodkości.

Zdobywcy miejsc od I do III w poszczególnych grupach będą reprezentować gminę na szczeblu powiatowym  OTWP, który odbędzie się w dniu 22 marca 2019 roku, w obiekcie Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie, ul. Sienkiewicza 5, 98-330 Pajęczno.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnych etapach eliminacji.