Dzisiaj jest Niedziela. 22 października 2017. Imieniny obchodzą Abercjusz, Filip, Halka, Kordula, Kordelia, Przybysława, Sewer. Do końca roku zostało 71 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Komunikat prasowy dotyczący wyznaczenia kolejnych ognisk ASF w Polsce

743 razy czytano artykul

piątek, 15 września 2017

Główny Lekarz Weterynarii informuje o  wyznaczeniu kolejnych ognisk ASF, od dnia występowania w Polsce ASF, tj. od 17 lutego 2014 r.

Dziewięćdziesiąte czwarte ognisko ASF (siedemdziesiąte pierwsze w  tym roku),  stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 3 września br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 7 świń, położonym w  gminie Międzyrzec Podlaski, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo położone jest w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE). W  gospodarstwie, w którym wyznaczono ognisko ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Dziewięćdziesiąte piąte ognisko ASF (siedemdziesiąte drugie w tym roku),  stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 8 września br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 18 świń, położonym  w gminie Międzyrzec Podlaski, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo położone jest w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).
W gospodarstwie, w którym wyznaczono ognisko ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Dziewięćdziesiąte szóste ognisko ASF (siedemdziesiąte trzecie w  tym roku),  stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 11 września br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego
w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 75 świń, położonym
w gminie Międzyrzec Podlaski, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo położone jest w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Dziewięćdziesiąte siódme ognisko ASF (siedemdziesiąte czwarte w tym roku),  stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 12 września br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 48 świń, położonym w  gminie Paprotnia, w powiecie siedleckim, w województwie mazowieckim. Gospodarstwo położone jest w obszarze ochronnym (obszar określony w  części I załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Dziewięćdziesiąte ósme ognisko ASF (siedemdziesiąte piąte w  tym roku),  stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 14 września br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 16 świń, położonym w  gminie Międzyrzec Podlaski, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo położone jest w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).
W gospodarstwie, w którym wyznaczono ognisko ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Portal Gminy Siemkowice