Dzisiaj jest Niedziela. 19 września 2021. Imieniny obchodzą Alfons, Alfonsyna, January, Konstancja, Sydonia, Teodor, Więcemir. Do końca roku zostało 104 dni.
Informacja w sprawie rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19
Autor: Administrator   
piątek, 15 stycznia 2021

Szanowni mieszkańcy gminy Siemkowice!

W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciwko  COVID–19, przedstawiamy harmonogram szczepień dla seniorów.

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

 

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Na terenie Gminy Siemkowice punkt szczepień znajduje się w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Siemkowicach, ul. Przedszkolna 4.

Osoby zainteresowane szczepieniem przeciwko COVID-19 mogą rejestrować się bezpośrednio w Gminnym Ośrodku Zdrowia lub telefonicznie: 0 43 841 72 09 kom. 781 189 052, w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 08.00 – 18.00.

Na szczepienie można zapisać się na kilka sposobów:

  • zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989 lub 22 62 62 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie,

  • przez swoje Internetowe Konto Pacjenta dostępne na pacjent.gov.pl - System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację,

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS oraz przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

  • kontaktując się z wybranym punktem szczepień lub u swojego lekarza pierwszego kontaktu.

Więcej informacji na temat Narodowego Programu Szczepień jest dostępnych pod adresem:

www.gov.pl/web/szczepimysie

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Siemkowice z lotu ptaka


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów