Dzisiaj jest Sobota. 19 czerwca 2021. Imieniny obchodzą Borzysław, Gerwazy, Julianna, Odo, Protazy, Sylweriusz. Do końca roku zostało 196 dni.
Czerwcowy harmonogram luzowania obostrzeń
poniedziałek, 07 czerwca 2021
Coraz większa liczba osób zaszczepionych oraz odpowiedzialne zachowanie obywateli sprawia, że spada liczba chorych na COVID-19. Dzięki zadowalającej sytuacji epidemicznej w Polsce rząd luzuje kolejne obostrzenia. Od 6 czerwca możliwe będzie organizowanie wesel i zgromadzeń do 150 osób, a także targów i konferencji przy zachowaniu limitu – 1 osoba na 15 m2.

Otwarte zostaną również sale zabaw dla dzieci. Z transportu publicznego będzie mogło skorzystać więcej pasażerów. Zapoznaj się z najnowszym harmonogramem zmian na czerwiec.

Pamiętajmy, że COVID-19 to nadal groźna choroba, która zagraża naszemu życiu i zdrowiu. Dlatego mimo luzowania obostrzeń nie zapominajmy o tym, żeby dbać o siebie i innych. Zakrywajmy nos i usta w zamkniętych pomieszczeniach, trzymajmy dystans oraz dezynfekujmy ręce. Zapoznaj się z aktualnym harmonogramem luzowania obostrzeń w czerwcu.

Harmonogram na czerwiec

Od 6 czerwca 2021

Pozostałe zasady bezpieczeństwa nie ulegają zmianie. Obostrzenia będą obowiązywały do 25 czerwca. Pamiętaj, że zasady mogą ulec zmianie, jeśli sytuacja epidemiczna w kraju dynamicznie ulegnie zmianie.

Imprezy okolicznościowe w lokalu oraz zgromadzenia (m.in. wesela):

• maks. 150 osób

Targi i konferencje:

• 1 osoba na 15 m2

Transport zbiorowy:

• 75 proc. obłożenia

Sale zabaw dla dzieci:

• 1 osoba na 15 m2

Ważne! W każdej sytuacji limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Przy utrzymującym się niskim poziomie zakażeń, możliwe będzie kolejne luzowanie obostrzeń na czas wakacji.

Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19

To m.in. dzięki szczepieniom możliwe jest luzowanie obostrzeń. Od 9 maja każda osoba pełnoletnia może zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19.

Masz cztery sposoby, dzięki którym możesz zapisać się na szczepienie:

• zadzwoń na bezpłatną infolinię 989,
  • wyślij SMS – o treści „SzczepimySie” na numer 880 333 333,
  • dokonaj e-rejestracji na stronie głównej pacjent.gov.pl,
  • skontaktuj się z punktem szczepień.

Dowiedź się więcej na www.gov.pl/szczepimysie.

Zdobądź unijny certyfikat Covid!

Swobodne podróżowanie po Unii Europejskiej w czasie pandemii? To możliwe za sprawą unijnego certyfikatu Covid. Certyfikat to dowód na to, że:

• przeszedłeś Covid-19,
  • posiadasz negatywny wynik testu PCR na Covid-19 albo RAT,
  • zostałeś zaszczepiony przeciw Covid-19.

Od 1 lipca certyfikat będzie wydawany i stosowany we wszystkich państwach członkowskich UE, ale w Polsce dostępny do pobrania jest już od 1 czerwca.

Certyfikat można pobrać w formie cyfrowej przez:

Ważne! Certyfikat można pobrać także w formie papierowej w punktach szczepień (osoby zaszczepione) lub u lekarza/pielęgniarki w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej (ozdrowieńcy i osoby z negatywnym wynikiem testu na Covid-19).