Dzisiaj jest Sobota. 19 czerwca 2021. Imieniny obchodzą Borzysław, Gerwazy, Julianna, Odo, Protazy, Sylweriusz. Do końca roku zostało 196 dni.
Trwa nabór uzupełniający kandydatów na rachmistrzów posługujących się Polskim Językiem Migowym
wtorek, 11 maja 2021
Od 6 do 11 maja br. trwa nabór uzupełniający na rachmistrzów spisowych posługujących się Polskim Językiem Migowym.  W celu zapewnienia osobom niesłyszącym możliwości spisania się z pomocą…

W celu zapewnienia osobom niesłyszącym możliwości spisania się z pomocą rachmistrza, Centralne Biuro Spisowe (CBS) podjęło decyzję o uruchomieniu naboru uzupełniającego na rachmistrzów posługujących się Polskim Językiem Migowym PJM). Zatrudnienie rachmistrzów posługujących się językiem migowym ma zapewnić możliwość skorzystania z metody uzupełniającej spisu – tj. wywiadu z rachmistrzem – tym osobom, które same nie spisały się przez Internet.

Nabór będzie realizowany na terenie tych województw, w których Wojewódzkie Biura Spisowe (WBS) zidentyfikowały potrzebę zapewnienia dodatkowego wsparcia dla osób niesłyszących. Obecnie nabór uzupełniający kandydatów na rachmistrzów posługujących się PJM realizujemy w następujących 9. województwach:

1. lubuskim
  2. łódzkim
  3. małopolskim
  4. opolskim
  5. podlaskim
  6. pomorskim
  7. warmińsko-mazurskim
  8. wielkopolskim
  9. zachodniopomorskim

Kandydat na rachmistrza spisowego powinien spełniać następujące warunki:

• mieć ukończone 18 lat,
  • cieszyć się nieposzlakowaną opinią,
  • posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
  • posługiwać się językiem polskim,
  • posługiwać się biegle Polskim Językiem Migowym,
  • nie być skazanym prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt. 6 ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. 2019 r. poz. 1775, z późn.zm. nabór na rachmistrzów przeprowadzają Gminni Komisarze Spisowi.

Kandydat na rachmistrza spisowego w NSP 2021 może składać dokumenty osobiście w siedzibie urzędu gminy lub za pośrednictwem: poczty elektronicznej (na skrzynkę e-mailową urzędu gminy) platformy ePUAP albo operatora pocztowego (w tym m.in. Poczty Polskiej, firm kurierskich). O dacie wpływu dokumentów decyduje:

• w przypadku osobistego złożenia dokumentów w urzędzie lub doręczenia ich za pośrednictwem kuriera – data dostarczenia do urzędu;
  • w przypadku wysłania dokumentów pocztą elektroniczną na skrzynkę e-mailową urzędu wskazaną w ogłoszeniu – data wprowadzenia zgłoszenia do środka komunikacji elektronicznej nadawcy (data wysłania wiadomości e-mail);

Szczegóły naboru uzupełniającego publikowane są również na stronach Gminnych Biur Spisowych.