Dzisiaj jest Środa. 10 sierpnia 2022. Imieniny obchodzą Asteria, Bernard, Bogdan, Borys, Filomena, Laurencjusz, Wawrzyniec, Prochor, Wierzchosław. Do końca roku zostało 144 dni.
Rękodzieło

Poniżej prezentujemy jedne z licznych form rękodzieła : podgrupa ta będzię aktualizowana na bieżaco aby pokazać piękno i pracę rąk ludzkich.....

wieńce dożynkowe wykonane przez mieszkańców Gminy Siemkowice


Bitwa Pod Grunwaldem wyszyta haftem krzyżykowym uznana została za największy haft na świecie.

Do wykonania obrazu potrzebne były osoby, które potrafiły pięknie wyszywać i nie bały się zmierzyć z tak ogromnym wyzwaniem. Poszukiwanie dobrych hafciarzy w powiecie pajęczanskim rozpoczęto od gmin, jednak nie wszyscy znający haft krzyżykowy wyrazili zgodę i chęć wyszywania. Pani Wioletta Skowrońska z Lipnika i Pani Wiesława Sztandera z Siemkowic podjęły wyzwanie i znalazły się w gronie 33 hafciarzy, tym samym przyczyniły się do wyszycia repliki tak pięknego obrazu. Dzieło Jana Matejki w skali 1 do 1 powstało dzięki pomysłodawcom, Pani Janinie i Adamowi Panek założycielom klubu hafciarskiego PENELOPA, przy Powiatowym Domu Kultury w Działoszynie. Od pomysłu do realizacji była długa i trudna droga. Grafik komputerowy całe dzieło Jana Matejki rozrysował na krzyżyki umieścił to w 40 księgach każda ok. 77 stron. Kto choć raz wyszywał wie ile potrzeba nici i czasu by zapełnić powierzchnię ponad metrową. W obrazie można odnaleźć około stu kolorów. Wyszyte fragmenty naklejone zostały na płótno, dalszą czynnością było umieszczenie dzieła w odpowiedniej ramie. Tak oprawiony obraz ruszył w Polskę budząc podziw oglądających.

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Siemkowice z lotu ptaka


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów