Dzisiaj jest Poniedziałek. 27 września 2021. Imieniny obchodzą Amadeusz, Amedeusz, Damian, Kosma, Przedbor, Urban. Do końca roku zostało 96 dni.
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

W Urzędzie Gminy w Siemkowicach w dniu 18 - 08 - 1999 roku odbyło się spotkanie w którym uczestniczyło 14 osób. Byli to ludzie, którzy zapoczątkowali działalność organizacji charytatywnej na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Na zebraniu założycielskim ustalono, że koło nasze przybierze nazwę "TPD" - Kolo Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych w Siemkowicach. Koło nasze jest terenowym oddziałem TPD w Wieluniu.

Członkami Zarządu Koła w gminie Siemkowice oprócz prezesa, i skarbnika są sami zainteresowani.
Minęło już 8 lat naszej działalności. Koło powiększyło się o następnych członków obecnie liczy 30 rodzin. Celem towarzystwa jest wspieranie rodzin dzieci niepełnosprawnych. Każdego roku zarząd koła organizuje wycieczki do ośrodków wyspecjalizowanych w pomoc dzieciom chorym. Na spotkaniach dla rodziców zapraszani są ludzie, którzy pomagają w rozwiązywaniu barier biurokratycznych np. specjaliści z Centrum Pomocy Rodzinie. Członkowie koła w swoim gronie pomagają sobie wzajemnie ucząc się gdzie należy się udać by skorzystać z wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne, lub skorzystać z dopłat na pokonanie barier architektonicznych. Działalność nasza zaowocowała też tym iż z naszego koła dzieci są dowożone do ośrodków pobytu dziennego. Osiem lat działalności to wiele zmian w myśleniu o niepełnosprawność nie tylko u rodziców ale i u mieszkańców naszej gminy. Pomoc w dawaniu przysłowiowej "ryby", w naszym kole nie jest praktykowana nagminnie. My staramy się dać ludziom ,,wędkę,, by mogli odnaleźć drogę dla siebie i swoich dzieci. Dlatego organizowanie wycieczek, oraz spotkań nadal będzie kontynuowane. Jednak wśród nas są dzieci które chociaż raz w roku potrzebują okazania im miłości dlatego paczki z okazji świąt Zarząd Koła stara się organizować każdego roku.

Jak każda organizacja pozarządowa oczekujemy wsparcia, liczymy na ludzi dobrej woli / darowizna w formie słodyczy, ubrań, środków czystości, byłaby mile widziana. Ludzi którzy nam do tej pory pomogli jest bardzo wielu.

..............w imieniu naszych podopiecznych. DZIĘKUJEMY

Jeśli odnajdziesz w sobie chęć pomocy drugiemu człowiekowi zadzwoń!!! - Urząd Gminy w Siemkowicach prezes Jadwiga Freus lub Renata Nagieł tel. 043 841 72 17


Rodzice zgromadzeni w Kole Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych działającego przy Urzędzie Gminy w Siemkowicach jak co roku zgromadzili się z okazji Świat Bożego Narodzenia na spotkaniu wigilijnym.

17 grudnia w sali Konferencyjnej Urzędu Gminy członkowie towarzystwa przekazali sobie życzenia i odebrali świąteczne paczki dla swoich pociech ufundowane przez Urząd Gminy. W spotkaniu udział brała, Wójt Gminy Pani Zofia Kotynia, która w swojej wystąpieniu wyraziła zadowolenie i akceptacje dla zarządu życząc wytrwałości w czynieniu dobra na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Kończąc złożyła życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wszystkim zebranym.

Na zakończenie wszyscy zebrani w imieniu swoich pociech podziękowali Pani Wójt za zainteresowanie ich sprawami.

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Siemkowice z lotu ptaka


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów