Dzisiaj jest Czwartek. 26 kwietnia 2018. Imieniny obchodzą Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin, Marcelina, Maria, Marzena, Spycimir. Do końca roku zostało 250 dni.
Aktualności z gminy...
Łódzki Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi przypomina:
Autor: Administrator   
poniedziałek, 02 października 2017

Łódź, wrzesień 2017r.

 • Uprawa bulw ziemniaków w Polsce oraz przemieszczanie ich wewnątrz Unii Europejskiej może być prowadzona wyłącznie przez podmioty wpisane do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ziemniaki mogą być wprowadzane do obrotu i przemieszczane do innych państw członkowskich UE, jeśli:

 • Wszystkie ziemniaki w miejscu produkcji, z którego pochodzą przemieszczane bulwy, zostały przebadane przez wojewódzkiego inspektora
  i uznane za wolne od bakterii Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus -  Cms (bakterioza pierścieniowa ziemniaka).
 • Ziemniaki pochodzą z miejsc produkcji uznanych za wolne od bakterii Cms zgodnie z rozporządzniem MRiRW z dnia 6 kwietnia 2007 r. w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzenianiu się bakterii Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus (Dz. U. z 2014 r. poz. 1121 ze zm.)
 • Ziemniaki pochodzące z miejsc produkcji, w których wysadzone zostały jedynie sadzeniaki kwalifikowane lub ziemniaki badane na obecność bakterii Cms i uznane za wolne, będą mogły być wysyłane do innych państw członkowskich Unii Europejskiej po przeprowadzeniu badań jedynie wysyłanych partii.
 • Do każdego opakowania bulw ziemniaków musi być dołączony numer wpisu do tego rejestru producenta i dystrybutora .
 • Ziemniaki przemieszczane do innych krajów Unii Europejskiej, muszą być zaopatrzone również w „Zaświadczenie potwierdzające niewystępowanie bakterii Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus (bakterioza pierścieniowa ziemniaka)” wydane przez wojewódzkiego inspektora.

Dodatkowo ziemniaki wprowadzane na teren Słowacji muszą być zaopatrzone w dokument poświadczający, że producent lub sprzedawca przedmiotowych ziemniaków został wpisany do rejestru przedsiębiorców.

 • Ziemniaki przemieszczane do krajów trzecich, muszą spełniać wymogi kraju przeznaczenia i być zaopatrzone w świadectwo fitosanitarne, wydawane przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
 • Kto wprowadza do obrotu lub przemieszcza bulwy ziemniaków bez oznakowania i/lub zaświadczenia podlega karze grzywny.
 • Wprowadzanie do obrotu lub przemieszczanie bulw ziemniaka na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bez wpisu do rejestru przedsiębiorców skutkuje, zgodnie z art. 108 ust.1 pkt 3) ustawy z dnia 18 grudnia 2003 roku o ochronie roślin (Dz.U. z 2016 r., poz. 2041 ze zm.), naliczeniem opłaty sankcyjnej w wysokości 2 270 zł.

Łódzki Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi

Andrzej Kwiatkowski

Bliższych informacji udziela Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi, ul. Siewna 13a, tel. 042 633-99-72 ,  611-66-60,  Delegatura Piotrków Tryb. ul. Dworska 13, tel. 044 646-68-62; Delegatura Sieradz, ul. POW 29, tel. 043 827-11-27; Delegatura Skierniewice, ul. M. Rataja 9, tel. 046 833-64-16 lub najbliższa jednostka WIORiN. Wykaz wszystkich jednostek na stronie www.piorin.gov.pl.

 
Badanie sprawności technicznej sprzętu do stosowania środków ochrony roslin
Autor: Administrator   
poniedziałek, 02 października 2017


 
Wymagania dla stosujących środki ochrony roslin
Autor: Administrator   
poniedziałek, 02 października 2017


 
XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Pajęczańskiego
Autor: Administrator   
czwartek, 28 września 2017

 
Gmina Siemkowice realizuje projekt pn. „Usuwanie i unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Siemkowice – Etap III”
Autor: Administrator   
piątek, 22 września 2017

Wartość zadania wynosi 20.177,00 zł. Dotacja ze środków WFOŚ i GW w Łodzi w kwocie 16. 141,00 zł.

Termin realizacji zadania 15 września 2017 roku.

 
NARODOWE CZYTANIE 2017 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siemkowicach
Autor: Katarzyna Gryndziak   
czwartek, 21 września 2017

W tym roku w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyła się druga edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

W drodze głosowania to „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało wybrane do wspólnej lektury. Przypomnieliśmy sobie niepowtarzalny nastrój „Wesela”, wyjątkowych bohaterów dramatu, ironię i cięty język. Była to znakomita okazja, by wspólnie zastanowić się nad znaczeniem „Wesela” na przestrzeni dziesiątków lat oraz by przemyśleć jaką rolę odegrał ten dramat w historii naszej Ojczyzny.

Czytanie z podziałem na role okazało się być nie lada wyzwaniem nie tylko dla prowadzących, ale także dla uczestników wydarzenia, którzy mieli okazję wcielić się w bohaterów dramatu.

We wspólne czytanie włączyli się przedstawiciele lokalnych władz - p. Wójt Zofia Kotynia , członek zarządu Powiatu Pajęczańskiego – p.Tadeusz Ślusarek,wiceprzewodniczący Rady Gminy Siemkowice - p. Jan Woś,sekretarz Urzędu Gminy - p.Magdalena Beksa, przedstawiciel sołectwa Siemkowice – p. Jolanta Ryś, pracownicy Urzędu Gminy,uczniowie wraz z opiekunami p. Pauliną Machelską oraz p. Anną Koj.Gospodarzami wydarzenia byli pracownicy Biblioteki.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie i udział w akcji. Do zobaczenia za rok przy okazji czytania kolejnego wielkiego dzieła , być może w szerszym gronie.

 
«pierwszapoprzednia123456789101112131415następnaostatnia»

Strona 13 z 100
 

Powitanie

Witam serdecznie na oficjalnym portalu Gminy Siemkowice - Wójt Zofia Kotynia.

 

Polecane Strony


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego


Portal Gminy Siemkowice