Dzisiaj jest Poniedziałek. 11 grudnia 2017. Imieniny obchodzą Damazy, Daniela, Julia, Stefan, Waldemar, Wojmir. Do końca roku zostało 21 dni.
 

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Trasy i szlaki

10466 razy czytano artykul

Szlak rowerowy ,, DWÓCH STARYCH LIP ,,

Wsiadając na rower w  Pajęcznie w parku miejskim dalej ul. Wiśniową i  22 lipca, kierujemy się w  stronę kompleksu sportowo rekreacyjnego. Dalej droga asfaltowa prowadzi nas do miejscowości Dylów ,,A,, W  Dylowie pytamy mieszkańców jak dojechać leśnymi duktami do drogi powiatowej prowadzącej z  Pajęczna do Siemkowic. Jedziemy ok 5 km. drogą asfaltową. Jesteśmy w Siemkowicach w  centrum w  Urzędzie Gminy znajduje się Biuro Informacji Turystycznej w  którym możemy dowiedzieć się o  atrakcjach turystycznych gminy . W  samej miejscowości Siemkowice, można zwiedzić kościół pod wezwaniem św. Marcina, cmentarz parafialny, jadąc dalej ulicą 18 stycznia przy wyjeździe z  wioski skręcamy ostro w  lewo by dotrzeć i  odpocząć w  parku z  dworem pod pomnikową 700 letnią LIPĄ SZEROKOLISTNĄ . Po krótkim odpoczynku ruszamy w  stronę ,,Mokrego Lasu ,, tam wkraczając w  teren leśny jedziemy ok. 4 km przepięknie utwardzoną drogą . Trasa typowo leśna bogata w  niespodzianki przyrodnicze np. przy szlaku możemy podziwiać ogromną sosnę zapisaną w  rejestrze pomników przyrody. Jadąc dalej możemy zwiedzić rezerwat leśny ,,MOKRY LAS,, z  ciekawym drzewostanem w  rezerwacie wytrawny obserwator odnajdzie też rośliny chronione prawem np. ,, Wawrzynek wilcze łyko ,, itp

......dojeżdżając do małego przysiółka nazwanego Pustkowie za zgodom leśniczego możemy odpocząć w  przepięknej leśniczówce. / uwaga - przy wjeździe do lasu organizatorzy wycieczek rowerowych zgłaszają wjazd na tereny leśny leśniczemu / Dalej droga skręcająca ostro w  lewo prowadzi do miejscowości Mokre w  zagajniku brzozowym przy drodze możemy zobaczyć rozlewisko wodne nazywane przez mieszkańców BIAŁYM ŁUGIEM. Każdego roku w  czerwcu pokrywa sie białymi liliami wodnymi, tam każdy może poczuć się jak bohater filmu ,,Noce i  Dnie,, Pan Tolibowski. Jesteśmy w  miejscowości Mokre jest to nieduża miejscowość na granicy naszej gminy dalej szlak rowerowy prowadzi przez pola łąki i  zagajniki w  stronę wsi Szczyty gmina Działoszyn , Wójtowizna , Sadowiec Niwa, Sadowiec Pieńki, Podgórze, Dylów Szlachecki aż do drogi prowadzącej z powrotem do Pajęczna.

Rowerzysto - CZY WIESZ - jadąc bezdrożami po naszym powiecie zwiedzisz okolice trzech gmin

g r a t u l u j e m y i  zapraszamy


Szlak pieszy ,, ZNAK NIEBIESKI ,, szlak dla osób kochających kontakt z przyrodą

Szlak Rezerwatów Przyrody Załęczańskiego Parku Krajobrazowego Turysta który wysiądzie na stacji kolejowej Chorzew -Siemkowice może wędrując przez teren gminy Siemkowice skorzystać z  usług Informacji Turystyczne, która znajduje się w  Urzędzie Gminy Siemkowice .

Trasa szlaku pieszego..........

Trasa szlaku przebiega przez najpiękniejsze miejsca w  naszej gminy i  gmin ościennych. Koniecznie zobacz - pomnikowe drzewa w  parku w  Siemkowicach , idąc dalej rezerwat ,,Mokry Las ,, Opuszczając gminę Siemkowice wkraczasz na tereny Załęczańskiego Parku Krajobrazowego i  prowadzi m.in. Przez rezerwat ,. Dąbrowa w  Niżankowicach " , wieś Bobrowniki , Górę Zelce , rezerwat przyrody nieożywionej ,,Węże " wsie Węże i  Draby oraz górę Draby z  udostępniona do zwiedzania Jaskinią Ewy . Tu Szlak Rezerwatów Przyrody przekracza granicę województwa łódzkiego wiodąc dalej m.in. przez dwa kolejne rezerwaty przyrody ,,Szachownica " i ,, Bukowa Góra" po czym opuszcza obszar Załęczańskiego Parku Krajobrazowego i  doprowadza do miejscowości Jaworzno.


Gmina Siemkowice wspólnie z Lokalna Grupa Działania "Kraina Wielkiego Łuku Warty" realizuje projekt współpracy pn. W-ARTA z 5 partnerskimi Lokalnymi Grupami Działania, mający na celu wykorzystanie potencjału Doliny Warty tj.

  • zagospodarowanie miejsc o  znaczeniu turystycznym,

  • budowę oferty turystycznej dla społeczności lokalnej i potencjalnych turystów,

  • promocję walorów przyrodniczo-kulturowych obszaru,

Z planowanych 5 altan przez LGD na terenie gminy Siemkowice w miejscowości Zmyślona w pobliżu rzeki Warty posadowiono jedną altanę drewnianą w  celu popularyzacji aktywnego wypoczynku na rowerach i kajakach. Miejsce to wraz z  altaną wpisuje się w trasy turystyczne już istniejące, oraz planowane i proponowane nowe trasy przez gminy znajdujące się w pobliżu rzeki Warty.

001002003007009010DSCF6918DSCF6920DSCF6922


Zapraszamy wszystkich do spacerów po naszym pięknym parku.

dscf3242dscf3243dscf3244dscf3246dscf3247dscf3248dscf3249dscf3250dscf3251

 
 

Polecane Strony


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego


Portal Gminy Siemkowice