Dzisiaj jest Piątek. 19 stycznia 2018. Imieniny obchodzą Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina, Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta, Matylda, Mechtylda, Pia, Racimir, Sara. Do końca roku zostało 347 dni.
 

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Trasy i szlaki

Szlak rowerowy ,, DWÓCH STARYCH LIP ,,

Wsiadając na rower w Pajęcznie w parku miejskim dalej ul. Wiśniową i 22 lipca, kierujemy się w stronę kompleksu sportowo rekreacyjnego. Dalej droga asfaltowa prowadzi nas do miejscowości Dylów ,,A,, W Dylowie pytamy mieszkańców jak dojechać leśnymi duktami do drogi powiatowej prowadzącej z Pajęczna do Siemkowic. Jedziemy ok 5 km. drogą asfaltową. Jesteśmy w Siemkowicach w centrum w Urzędzie Gminy znajduje się Biuro Informacji Turystycznej w którym możemy dowiedzieć się o atrakcjach turystycznych gminy . W samej miejscowości Siemkowice, można zwiedzić kościół pod wezwaniem św. Marcina, cmentarz parafialny, jadąc dalej ulicą 18 stycznia przy wyjeździe z wioski skręcamy ostro w lewo by dotrzeć i odpocząć w parku z dworem pod pomnikową 700 letnią LIPĄ SZEROKOLISTNĄ . Po krótkim odpoczynku ruszamy w stronę ,,Mokrego Lasu ,, tam wkraczając w teren leśny jedziemy ok. 4 km przepięknie utwardzoną drogą . Trasa typowo leśna bogata w niespodzianki przyrodnicze np. przy szlaku możemy podziwiać ogromną sosnę zapisaną w rejestrze pomników przyrody. Jadąc dalej możemy zwiedzić rezerwat leśny ,,MOKRY LAS,, z ciekawym drzewostanem w rezerwacie wytrawny obserwator odnajdzie też rośliny chronione prawem np. ,, Wawrzynek wilcze łyko ,, itp

......dojeżdżając do małego przysiółka nazwanego Pustkowie za zgodom leśniczego możemy odpocząć w przepięknej leśniczówce. / uwaga - przy wjeździe do lasu organizatorzy wycieczek rowerowych zgłaszają wjazd na tereny leśny leśniczemu / Dalej droga skręcająca ostro w lewo prowadzi do miejscowości Mokre w zagajniku brzozowym przy drodze możemy zobaczyć rozlewisko wodne nazywane przez mieszkańców BIAŁYM ŁUGIEM. Każdego roku w czerwcu pokrywa sie białymi liliami wodnymi, tam każdy może poczuć się jak bohater filmu ,,Noce i Dnie,, Pan Tolibowski. Jesteśmy w miejscowości Mokre jest to nieduża miejscowość na granicy naszej gminy dalej szlak rowerowy prowadzi przez pola łąki i zagajniki w stronę wsi Szczyty gmina Działoszyn , Wójtowizna , Sadowiec Niwa, Sadowiec Pieńki, Podgórze, Dylów Szlachecki aż do drogi prowadzącej z powrotem do Pajęczna.

Rowerzysto - CZY WIESZ - jadąc bezdrożami po naszym powiecie zwiedzisz okolice trzech gmin

g r a t u l u j e m y i zapraszamy


Szlak pieszy ,, ZNAK NIEBIESKI ,, szlak dla osób kochających kontakt z przyrodą

Szlak Rezerwatów Przyrody Załęczańskiego Parku Krajobrazowego Turysta który wysiądzie na stacji kolejowej Chorzew -Siemkowice może wędrując przez teren gminy Siemkowice skorzystać z usług Informacji Turystyczne, która znajduje się w Urzędzie Gminy Siemkowice .

Trasa szlaku pieszego..........

Trasa szlaku przebiega przez najpiękniejsze miejsca w naszej gminy i gmin ościennych. Koniecznie zobacz - pomnikowe drzewa w parku w Siemkowicach , idąc dalej rezerwat ,,Mokry Las ,, Opuszczając gminę Siemkowice wkraczasz na tereny Załęczańskiego Parku Krajobrazowego i prowadzi m.in. Przez rezerwat ,. Dąbrowa w Niżankowicach " , wieś Bobrowniki , Górę Zelce , rezerwat przyrody nieożywionej ,,Węże " wsie Węże i Draby oraz górę Draby z udostępniona do zwiedzania Jaskinią Ewy . Tu Szlak Rezerwatów Przyrody przekracza granicę województwa łódzkiego wiodąc dalej m.in. przez dwa kolejne rezerwaty przyrody ,,Szachownica " i ,, Bukowa Góra" po czym opuszcza obszar Załęczańskiego Parku Krajobrazowego i doprowadza do miejscowości Jaworzno.


Gmina Siemkowice wspólnie z Lokalna Grupa Działania "Kraina Wielkiego Łuku Warty" realizuje projekt współpracy pn. W-ARTA z 5 partnerskimi Lokalnymi Grupami Działania, mający na celu wykorzystanie potencjału Doliny Warty tj.

  • zagospodarowanie miejsc o znaczeniu turystycznym,

  • budowę oferty turystycznej dla społeczności lokalnej i potencjalnych turystów,

  • promocję walorów przyrodniczo-kulturowych obszaru,

Z planowanych 5 altan przez LGD na terenie gminy Siemkowice w miejscowości Zmyślona w pobliżu rzeki Warty posadowiono jedną altanę drewnianą w celu popularyzacji aktywnego wypoczynku na rowerach i kajakach. Miejsce to wraz z altaną wpisuje się w trasy turystyczne już istniejące, oraz planowane i proponowane nowe trasy przez gminy znajdujące się w pobliżu rzeki Warty.

001002003007009010DSCF6918DSCF6920DSCF6922


Zapraszamy wszystkich do spacerów po naszym pięknym parku.

dscf3242dscf3243dscf3244dscf3246dscf3247dscf3248dscf3249dscf3250dscf3251

 
 

Polecane Strony


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego


Portal Gminy Siemkowice