Dzisiaj jest Wtorek. 24 października 2017. Imieniny obchodzą Antoni, Boleczest, Filip, Hortensja, Marcin, Rafał, Rafaela, Salomon. Do końca roku zostało 69 dni.
 

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

20281 razy czytano artykul

W Urzędzie Gminy w  Siemkowicach w  dniu 18 - 08 - 1999 roku odbyło się spotkanie w  którym uczestniczyło 14 osób. Byli to ludzie, którzy zapoczątkowali działalność organizacji charytatywnej na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Na zebraniu założycielskim ustalono, że koło nasze przybierze nazwę "TPD" - Kolo Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych w Siemkowicach. Koło nasze jest terenowym oddziałem TPD w  Wieluniu.

Członkami Zarządu Koła w  gminie Siemkowice oprócz prezesa, i  skarbnika są sami zainteresowani.
Minęło już 8 lat naszej działalności. Koło powiększyło się o  następnych członków obecnie liczy 30 rodzin. Celem towarzystwa jest wspieranie rodzin dzieci niepełnosprawnych. Każdego roku zarząd koła organizuje wycieczki do ośrodków wyspecjalizowanych w  pomoc dzieciom chorym. Na spotkaniach dla rodziców zapraszani są ludzie, którzy pomagają w  rozwiązywaniu barier biurokratycznych np. specjaliści z  Centrum Pomocy Rodzinie. Członkowie koła w  swoim gronie pomagają sobie wzajemnie ucząc się gdzie należy się udać by skorzystać z  wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne, lub skorzystać z  dopłat na pokonanie barier architektonicznych. Działalność nasza zaowocowała też tym iż z  naszego koła dzieci są dowożone do ośrodków pobytu dziennego. Osiem lat działalności to wiele zmian w  myśleniu o  niepełnosprawność nie tylko u  rodziców ale i  u  mieszkańców naszej gminy. Pomoc w  dawaniu przysłowiowej "ryby", w  naszym kole nie jest praktykowana nagminnie. My staramy się dać ludziom ,,wędkę,, by mogli odnaleźć drogę dla siebie i  swoich dzieci. Dlatego organizowanie wycieczek, oraz spotkań nadal będzie kontynuowane. Jednak wśród nas są dzieci które chociaż raz w  roku potrzebują okazania im miłości dlatego paczki z  okazji świąt Zarząd Koła stara się organizować każdego roku.

Jak każda organizacja pozarządowa oczekujemy wsparcia, liczymy na ludzi dobrej woli / darowizna w  formie słodyczy, ubrań, środków czystości, byłaby mile widziana. Ludzi którzy nam do tej pory pomogli jest bardzo wielu.

..............w imieniu naszych podopiecznych. DZIĘKUJEMY

Jeśli odnajdziesz w sobie chęć pomocy drugiemu człowiekowi zadzwoń!!! - Urząd Gminy w Siemkowicach prezes Jadwiga Freus lub Renata Nagieł tel. 043 841 72 17


Rodzice zgromadzeni w Kole Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych działającego przy Urzędzie Gminy w Siemkowicach jak co roku zgromadzili się z okazji Świat Bożego Narodzenia na spotkaniu wigilijnym.

17 grudnia w sali Konferencyjnej Urzędu Gminy członkowie towarzystwa przekazali sobie życzenia i odebrali świąteczne paczki dla swoich pociech ufundowane przez Urząd Gminy. W spotkaniu udział brała, Wójt Gminy Pani Zofia Kotynia, która w swojej wystąpieniu wyraziła zadowolenie i  akceptacje dla zarządu życząc wytrwałości w czynieniu dobra na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Kończąc złożyła życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wszystkim zebranym.

Na zakończenie wszyscy zebrani w imieniu swoich pociech podziękowali Pani Wójt za zainteresowanie ich sprawami.

 
 

Polecane Strony


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego


Portal Gminy Siemkowice