Dzisiaj jest Wtorek. 24 października 2017. Imieniny obchodzą Antoni, Boleczest, Filip, Hortensja, Marcin, Rafał, Rafaela, Salomon. Do końca roku zostało 69 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Konkurs - ,,Ogrody Kwiatami Malowane - Powrót Do Tradycji''

10936 razy czytano artykul

5 kwietnia 2012

Dawniej wiejskie domy otaczały ogrody pełne różnobarwnych kwiatów, z których unosiła się moc zapachów.

Od wiosny do późnej jesieni malowały kolorem polską wieś. Słychać było brzęczenie owadów i śpiew ptaków. Stanowiły nieodzowny element każdej zagrody. Były wizytówką domu i jego gospodarzy.

Obecnie tradycyjne wiejskie ogródki znikają z krajobrazu polskiej wsi, a wraz z nimi ginie różnorodność biologiczna i barwny krajobraz.

Celem konkursu jest:

• powrót do tradycyjnego i kulturowego krajobrazu polskiej wsi,
  • zachowanie różnorodności biologicznej,
  • zapobieganie wyginięciu starych, lokalnych odmian,
  • powrót do roli użytkowej ogrodów poprzez sadzenie ziół i roślin miododajnych,
  • zachowanie miejsc schronienia i pożywienia dla wielu gatunków owadów i ptaków,
  • utrzymanie kolorowych, barwnych, wyróżniających się ogródków przez cały rok,
  • uwrażliwianie na piękno przyrody,
  • Wzrost atrakcyjności regionu.

Warunki udziału w konkursie:
1. Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców gmin, na terenie których połozony jest Załęczanski Park Krajobrazowy oraz Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki, posiadających własny przydomowy ogródek.
2. Warunkiem udziału jest zgłoszenie samodzielne, zgłoszenie przez innego mieszkańca lub instytucja, organizację, lecz za wiedzą i zgodą gospodarza.
3. Udział w konkursie należy zgłosić wypełniając Formularz Zgłoszeniowy, który można składać przez cały czas trwania konkursu, tj. do końca września br.
4. Zgłoszenie udziału jest jednocześnie zgodą na sfotografowanie ogródka przez pracowników DSPK.

Formularz Zgłoszeniowy należy przesłać do Dyrekcji Sieradzkich Parków Krajobrazowych mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , faxem: 43 8226220 lub pocztą na adres: ul. Rycerska 2A, 98-200 Sieradz, z dopiskiem ,,Ogrody Kwiatami Malowane - Powrót Do Tradycji'''.

Formularze zgłoszeniowe:

Zgłoszeniowy