Dzisiaj jest Czwartek. 22 czerwca 2017. Imieniny obchodzą Achacjusz, Achacy, Agenor, Alban, Broniwoj, Flawiusz, Innocenty, Innocenta, Kirył, Paulina. Do końca roku zostało 193 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Rajd rowerowy bibliotekarzy

8179 razy czytano artykul

Autor: Jadwiga Freus
środa, 14 maja 2014

Czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej z Osjakowa w  ramach ogólnopolskiego programu ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ 13 maja 2014 w godzinach popołudniowych odwiedzili naszą bibliotekę. Jest to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, odwiedzają się by wymienić doświadczenia. Celem rajdu czytelników z Osjakowa było zapoznanie się z działalnością naszej placówki, historią Siemkowic i poznaniem atrakcji turystycznych w naszej gminie. 50 osobowa grupa by dotrzeć do Siemkowi pokonała trasę Felinów, Katarzynopole, Zmyślona, Pieńki Laskowskie , Laski, Pustkowie , Mokry Las.

Po zwiedzeniu kompleksu dworsko parkowego gości przywitała Pani Jolanta Kamyk kierownik biblioteki i zaprosiła do budynku by opowiedzieć o czytelnikach i zapoznać z działalnością naszej placówki. W dalszej części atrakcji przygotowanych dla naszych gości organizatorzy zaprosili do wspólnej zabawy przy ognisku. Uczestnicy rajdu z uwagą zapoznali się z historią Siemkowic przedstawioną przez pracownika biura promocji przy Urzędzie Gminy, oraz wysłuchali jak dawniej na naszym terenie nasi pradziadowie mówili w gwarze zapisanej w wierszach Marii Marchewkowej.

020304050607080910111214151617181920

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach