Dzisiaj jest Wtorek. 17 października 2017. Imieniny obchodzą Lucyna, Małgorzata, Marian, Sulisława, Wiktor, Wiktoriusz. Do końca roku zostało 76 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Rajd rowerowy bibliotekarzy

8466 razy czytano artykul

Autor: Jadwiga Freus
środa, 14 maja 2014

Czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej z Osjakowa w  ramach ogólnopolskiego programu ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ 13 maja 2014 w godzinach popołudniowych odwiedzili naszą bibliotekę. Jest to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, odwiedzają się by wymienić doświadczenia. Celem rajdu czytelników z Osjakowa było zapoznanie się z działalnością naszej placówki, historią Siemkowic i poznaniem atrakcji turystycznych w naszej gminie. 50 osobowa grupa by dotrzeć do Siemkowi pokonała trasę Felinów, Katarzynopole, Zmyślona, Pieńki Laskowskie , Laski, Pustkowie , Mokry Las.

Po zwiedzeniu kompleksu dworsko parkowego gości przywitała Pani Jolanta Kamyk kierownik biblioteki i zaprosiła do budynku by opowiedzieć o czytelnikach i zapoznać z działalnością naszej placówki. W dalszej części atrakcji przygotowanych dla naszych gości organizatorzy zaprosili do wspólnej zabawy przy ognisku. Uczestnicy rajdu z uwagą zapoznali się z historią Siemkowic przedstawioną przez pracownika biura promocji przy Urzędzie Gminy, oraz wysłuchali jak dawniej na naszym terenie nasi pradziadowie mówili w gwarze zapisanej w wierszach Marii Marchewkowej.

020304050607080910111214151617181920

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach