Dzisiaj jest Poniedziałek. 24 lipca 2017. Imieniny obchodzą Antoni, Kinga, Krystyna, Kunegunda, Olga, Wojciecha. Do końca roku zostało 161 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Gminna Biblioteka Publiczna w Siemkowicach

2303 razy czytano artykul

Autor: Katarzyna Gryndziak
czwartek, 30 czerwca 2016

Na terenie gminy Siemkowice działa Gminna Biblioteka Publiczna w Siemkowicach przy ul. Parkowej 1. Kierownikiem biblioteki jest Katarzyna Gryndziak. Biblioteka zaprasza codziennie od godz. 7:30 – 16:00 w piątek od godz. 12:00 – 18:00. Nadzór merytoryczny nad działalnością biblioteki sprawuje „Powiatowa Biblioteka Publiczna w Działoszynie.”

Od 2008 r. Biblioteka została przekształcona w instytucje kultury. Posiada wpis do rejestru kultury oraz status prawny. W związku z tym korzystamy z dofinansowania Unii Europejskiej na zakup nowości wydawniczych. Zakupujemy książki dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz studentów. W roku 2011 otrzymaliśmy 3600 zł, od Ministra Kultury.

Księgozbiór biblioteki liczy 16112 woluminów stanu faktycznego. Zarejestrowanych w roku 2011 było 331 czytelników i 9759 woluminów wypożyczeń. Posiadamy również księgozbiór podręczny, który udostępniamy tylko na miejscu w bibliotece.

Wydarzenia związane z biblioteką:

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach