Dzisiaj jest Poniedziałek. 18 czerwca 2018. Imieniny obchodzą Efrem, Elżbieta, Gerwazy, Leonia, Marek, Marina, Paula. Do końca roku zostało 197 dni.
Wakacyjny festyn Gminny w Lipniku
Autor: Jadwiga Freus
wtorek, 23 sierpnia 2016

14 sierpnia 2016 r na placu przy Publicznej Szkole Podstawowej w Lipniku odbył się wakacyjny Festyn Gminny zorganizowany przez Urząd Gminy w Siemkowicach i Rade Sołecką wsi Lipnik. Prowadzący imprezę Marcin Smejda przywitał zebraną publiczność oraz obecnych na festynie przedstawicieli władz samorządu powiatowego, gminnego, oraz proboszczów parafii z Siemkowic i Lipnika. Następnie glos zabrała Wójt Gminy Zofia Kotynia w swojej wypowiedzi wyraziła zadowolenie, że na festyn tak licznie przybyli mieszkańcy nie tylko wsi Lipnik, ale i także z ościennych miejscowości. Zapraszając do zabawy powiedziała: ,,cieszę się, że możemy tutaj wspólnie biesiadować i to uczynimy’’.
Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla dzieci, plac zabaw, stoiska gastronomiczne oraz domowe ciasto, którymi to członkowie Rady Sołeckiej na czele z Panią Sołtys Barbarą Rabenda częstowali publiczność.
Występ lokalnych zespołów rozpoczęła orkiestra dęta z Siemkowic ,,Siemko – Bend” młodzi muzycy podczas godzinnego występu zaprezentowali publiczności nowo przygotowane utwory rozrywkowe. Następnym punktem był występ kabaretu ludowego ,,Malwinki’’ kobiety wystąpiły z programem ,,Fitness w każdym wieku‘‘ w którym to zachęcały uczestników do uprawiania sportu. Z dużym zadowoleniem zebrani na festynie przyjęli występ artystów z zespołu ,,Duetu Karo’’ który to zaprezentował publiczności typowo śląskie hity.
Na zakończenie miłym akcentem lipnickiego festynu było wspólne śpiewanie z zespołem ,,Lipniczanie’’. Ludowe i biesiadne piosenki długo po zachodzie słońca rozbrzmiewały na placu szkolnym.