Dzisiaj jest Czwartek. 22 czerwca 2017. Imieniny obchodzą Achacjusz, Achacy, Agenor, Alban, Broniwoj, Flawiusz, Innocenty, Innocenta, Kirył, Paulina. Do końca roku zostało 193 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Uwaga niedługo upływa termin składania wniosków na stypendia szkolne.

2067 razy czytano artykul

Autor: Izabela Marchewka
piątek, 26 sierpnia 2016

Wniosek o stypendium szkolne należy złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Siemkowicach, w terminie do dnia 15.09.2016 r.

W przypadku słuchaczy kolegiów pracowników służb społecznych wniosek o stypendium szkolne należy złożyć w terminie do dnia 15.10.2016 r.

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, (tj. 514 zł/na osobę w rodzinie) w szczególności gdy w rodzinie występuje co najmniej jedna z przesłanek np.: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

Rodziną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2016 r., poz. 930) są osoby spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące.
Wnioskodawcy zobowiązani są przedstawić informacje o wszystkich DOCHODACH uzyskanych w miesiącu poprzedzającym termin złożenia wniosku.

Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. Wniosek o zasiłek szkolny można złożyć w terminie dwóch miesięcy od daty wystąpienia zdarzenia losowego.
Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu – 0-43 /841-72-69 u  Pani Elżbiety Płuciennik.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach