Dzisiaj jest Niedziela. 23 lipca 2017. Imieniny obchodzą Apolinary, Bogna, Żelisław. Do końca roku zostało 162 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Uwaga niedługo upływa termin składania wniosków na stypendia szkolne.

2178 razy czytano artykul

Autor: Izabela Marchewka
piątek, 26 sierpnia 2016

Wniosek o stypendium szkolne należy złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Siemkowicach, w terminie do dnia 15.09.2016 r.

W przypadku słuchaczy kolegiów pracowników służb społecznych wniosek o stypendium szkolne należy złożyć w terminie do dnia 15.10.2016 r.

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, (tj. 514 zł/na osobę w rodzinie) w szczególności gdy w rodzinie występuje co najmniej jedna z przesłanek np.: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

Rodziną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2016 r., poz. 930) są osoby spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące.
Wnioskodawcy zobowiązani są przedstawić informacje o wszystkich DOCHODACH uzyskanych w miesiącu poprzedzającym termin złożenia wniosku.

Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. Wniosek o zasiłek szkolny można złożyć w terminie dwóch miesięcy od daty wystąpienia zdarzenia losowego.
Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu – 0-43 /841-72-69 u  Pani Elżbiety Płuciennik.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach