Dzisiaj jest Sobota. 21 kwietnia 2018. Imieniny obchodzą Addar, Anzelm, Bartosz, Drogomił, Feliks, Irydion, Konrad, Konrada, Selma. Do końca roku zostało 255 dni.
Narodowe czytanie - "Quo Vadis"
Autor: Jadwiga Freus
wtorek, 13 września 2016

Cała Polska włączyła się w ramach piątej edycji do „Narodowego Czytania”, czytała „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. W Publicznej Bibliotece w Siemkowicach spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, nauczyciele i grupa  młodzieży z Publicznego Gimnazjum. Spotkanie to przyłączyło się do popularyzacji czytelnictwa oraz wzmacniania poczucia kulturowej i narodowej wspólnoty. Wśród czytających  „Quo Vadis” znaleźli się: Wójt Gminy Zofia Kotynia, Przewodniczący Rady Gminy Waldemar Moryn, Sekretarz Gminy Magdalena Beksa, Skarbnik  Pani  Ewa Hak,  przewodnicząca sołectwa Siemkowic Pani Jolanta Ryś, oraz  pracownicy urzędu Jadwiga Freus, Marcin Smejda, pełniąca obowiązki kierownika biblioteki gospodyni wydarzenia Katarzyna Gryndziak. Nie zabrakło też przedstawicieli z Publicznego Gimnazjum w Siemkowicach, do czytania włączyły się panie Paulina Lamorska  Machelska , oraz Anna Koj wraz z grupą  młodzieży gimnazjalnej.  Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie i udział w akcji. Do zobaczenia za rok przy okazji czytania kolejnego wielkiego dzieła być może w szerszym gronie.

Portal Gminy Siemkowice