Dzisiaj jest Niedziela. 28 maja 2017. Imieniny obchodzą Augustyn, German, Jaromir, Priam, Wiktor, Wiktoriusz, Wilhelm, Wrócimir. Do końca roku zostało 218 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Narodowe czytanie - "Quo Vadis"

1678 razy czytano artykul

Autor: Jadwiga Freus
wtorek, 13 września 2016

Cała Polska włączyła się w ramach piątej edycji do „Narodowego Czytania”, czytała „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. W Publicznej Bibliotece w Siemkowicach spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, nauczyciele i grupa  młodzieży z Publicznego Gimnazjum. Spotkanie to przyłączyło się do popularyzacji czytelnictwa oraz wzmacniania poczucia kulturowej i narodowej wspólnoty. Wśród czytających  „Quo Vadis” znaleźli się: Wójt Gminy Zofia Kotynia, Przewodniczący Rady Gminy Waldemar Moryn, Sekretarz Gminy Magdalena Beksa, Skarbnik  Pani  Ewa Hak,  przewodnicząca sołectwa Siemkowic Pani Jolanta Ryś, oraz  pracownicy urzędu Jadwiga Freus, Marcin Smejda, pełniąca obowiązki kierownika biblioteki gospodyni wydarzenia Katarzyna Gryndziak. Nie zabrakło też przedstawicieli z Publicznego Gimnazjum w Siemkowicach, do czytania włączyły się panie Paulina Lamorska  Machelska , oraz Anna Koj wraz z grupą  młodzieży gimnazjalnej.  Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie i udział w akcji. Do zobaczenia za rok przy okazji czytania kolejnego wielkiego dzieła być może w szerszym gronie.

001002003005006007008009010011012013

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach