Dzisiaj jest Piątek. 28 lipca 2017. Imieniny obchodzą Innocenty, Innocenta, Marcela, Pantaleon, Samson, Świętomir, Wiktor, Wiktoriusz. Do końca roku zostało 157 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Radoszewicach

1820 razy czytano artykul

piątek, 16 września 2016

Gmina Siemkowice przystąpiła do realizacji projektu „Termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Radoszewicach”. W 7 września 2016 roku została podpisana  umowa o dofinansowanie inwestycji  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Koszt inwestycji: 1 366 115,72 zł

Kwota dofinansowania: 792 148,04 zł tj. 74%

Wkład własny: 573 967,68 zł

Kompleksowa termomodernizacja w ramach zadania polegać będzie na:

• Dociepleniu ścian zewnętrznych,
  • Dociepleniu stropu ostatniej kondygnacji,
  • Modernizacji systemu grzewczego z regulacją,
  • Wymiany stolarki okiennej i drzwiowej.

Potrzeba racjonalizacji zużycia energii są głównymi przesłankami realizacji przedmiotowej inwestycji. Celem projektu jest poprawa jakości powietrza atmosferycznego poprzez zmniejszenie wydzielania poszczególnych rodzajów zanieczyszczeń, zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną budynku użyteczności publicznej, poprawa estetyki i ergonomii obiektu oraz obniżenie kosztów utrzymania placówki.

W wyniku przeprowadzenia termomodernizacji budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Radoszewicach nastąpi zmniejszenie zapotrzebowania na energię, co w znacznym stopniu przełoży się na obniżenie zużycia paliw konwencjonalnych i w konsekwencji spowoduje ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza odpowiedzialnych za powstawanie zjawiska tzw. emisji gazów cieplarnianych. Realizacja projektu jest kontynuacją działań władz Gminy Siemkowice zmierzających do uporządkowania gospodarki energetycznej w obiektach użyteczności publicznej. Wykonanie w/w inwestycji przyczyni się również do poprawy estetyki zabudowy na terenie Gminy.

Zakończenie realizacji Projektu to 30 czerwca 2017 roku.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach