Dzisiaj jest Sobota. 21 kwietnia 2018. Imieniny obchodzą Addar, Anzelm, Bartosz, Drogomił, Feliks, Irydion, Konrad, Konrada, Selma. Do końca roku zostało 255 dni.
Odblaskowy pierwszak
Autor: Jadwiga Freus
czwartek, 22 września 2016

W ramach programu profilaktycznego ,,ODBLASKOWY PIERWSZAK’’ w szkołach podstawowych na terenie Gminy Siemkowice uczniowie klas 0, I , II i III wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Pajecznie. Podczas prelekcji funkcjonariusz Zespołu ds. Nieletnich i Patologii asp. szt. Zbigniew Kleszczyński szczegółowo omówił z dziećmi podstawowe zasady poruszania się i zachowania na drodze. Prowadzący zwrócił też uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych zwłaszcza podczas zmierzchu.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało szelki odblaskowe, opaskę odblaskową oraz zawieszkę do tornistra. Przy wręczaniu upominków dzieciom w szkołach uczestniczyła Wójt Gminy Pani Zofia Kotynia, która z ramienia Urzędu Gminy zakupiła odblaskowe elementy.

Fotorelacja z wręczania elementów w szkołach

SP Radoszewice

SP Siemkowice