Dzisiaj jest Piątek. 15 grudnia 2017. Imieniny obchodzą Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Krystiana, Nina, Walerian, Waleriana, Wolimir. Do końca roku zostało 17 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Informacja dla przedsiębiorców

4230 razy czytano artykul

Autor: Marcin Smejda
środa, 18 stycznia 2017

Urząd Gminy w Siemkowicach przypomina przedsiębiorcom o obowiązku wnoszenia opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w każdym roku kalendarzowym w terminach do 31 stycznia, 31 maja i 30 września.

Przedsiębiorcy, którym ważność zezwoleń upływa w danym roku kalendarzowym zobowiązani są do wniesienia opłaty w wysokości proporcjonalnej do okresu ważności zezwoleń w terminie do 31 stycznia (bez możliwości rozłożenia opłaty na raty).

Ponadto do 31 stycznia przedsiębiorcy zobowiązani są do złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w roku ubiegłym według wartości brutto.

Z rokiem 2016 ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, wprowadzono szereg zmian m.in. związanych z regulowaniem opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych i składania oświadczeń o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych.

Zmiany te przewidują przyznanie przedsiębiorcy dodatkowych 30 dni, w ciągu których będzie on mógł dopełnić spoczywających na nim obowiązków w zakresie złożenia oświadczenia bez obawy, że jego zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych wygaśnie. Jednak przedsiębiorca wraz ze złożeniem oświadczenia w dodatkowym 30 dniowym terminie będzie musiał uiścić dodatkową opłatę stanowiącą 30% kwoty opłaty określonej w art. 111 ust. 2 ustawy.
Dopiero niedotrzymanie tego obowiązku skutkować będzie wygaśnięciem zezwolenia.

Wpłaty należy dokonywać w kasie urzędu lub na rachunek gminy:

BS Warta O/Siemkowice, nr konta: 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Poniżej do pobrania formularze oświadczeń o wartości sprzedanego alkoholu (brutto) w 2016 roku.

Oświadczenia w formacie PDF
Oświadczenia w formacie DOC