Dzisiaj jest Poniedziałek. 18 czerwca 2018. Imieniny obchodzą Efrem, Elżbieta, Gerwazy, Leonia, Marek, Marina, Paula. Do końca roku zostało 197 dni.
Gminne Święto Straży Pożarnej
poniedziałek, 08 maja 2017

Uroczystości Gminnego Święta Straży Pożarnej z terenu Gminy Siemkowice odbyły się 3 maja 2017 r. w Ożegowie.
W obchodach uczestniczyły reprezentacje Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy wraz z pocztami sztandarowymi oraz Wójt Gminy Siemkowice Zofia Kotynia, Członek Zarządu Powiatu Pajęczańskiego Tadeusz Ślusarek, Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Siemkowicach.

Pododdziały OSP i wszyscy zgromadzeni udali się w uroczystym przemarszu do Kaplicy w Ożegowie na mszę świętą w intencji strażaków i ich rodzin, którą odprawił ks. Szymon Gołuchowski. Świetności obchodom, zarówno podczas przemarszu jak i w czasie Mszy Świętej dodawała Orkiestra Dęta z Siemkowic, która zaprezentowała się w nowych strojach galowych.
Po zakończonej Mszy Św. na placu remizy zostały wręczone odznaczenia „Strażak Wzorowy” nadawane przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Odznaczenia otrzymało 5 strażaków z jednostki OSP w Lipniku. Po części oficjalnej gospodarze uroczystości zaprosili uczestników na poczęstunek do zmodernizowanej strażnicy w Ożegowie.

 
 

Polecane Strony


Ochrona Danych Osobowych


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego